Muusikauudised

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum tähistab 100. juubelisünnipäevaTeatri- ja muusikamuuseumi suursündmuseks 2024. aastal on muuseumi 100. juubelisünnipäev 22. märtsil. Pidupäeva tähistatakse uhiuue näitusega „Pöörased lood teatrist ja muusikast“, mis avatakse külastajatele alates 23. märtsist.


100 aasta jooksul on teatri- ja muusikamuuseumi kogunenud arvukalt esemeid, mis on sama erilised kui lood, millest nad räägivad, ja inimesed, kellele nad on kuulunud. Nende lugude kaudu avaneb maailm, milles on nii kurbust kui ka rõõmu, uusi algusi ja viimaseid hüvastijätte, igavest armastust ja väikseid vallatusi, nii sportlikku viha kui ka mängurõõmu. Näitusele on välja valitud 100 eset muuseumikogust ja saatnud neid lugude ning mälupiltidega. 

Esmakordselt on avatud kogu teatri- ja muusikamuuseumi maja ja näitusel on külastajal ligipääs ruumidesse, kus varem olid arhiivid ja töötasid teadurid.

Näitust täiendab publikuprogramm, mille raames toimuvad muuhulgas tuurid teatri-ja muusikainimestega, kes tutvustavad külastajatele neid esemeid ning lugusid, millega neil on isiklik seos, mis neid kõnetavad ja puudutavad.

Kuraatorid: Ann Aaresild, Annely Kaldoja, Veronika Portsmuth
Projektijuht: Triin Kerge
Ruumikujundus ja tootja: Ionel Lehari, Maret Põldre, Ants Lusti (Identity), Siim Lekko (Printhouse)
Graafiline kujundus: Identity & Kätlin Tischler-Süld (Eesti Ajaloomuuseum)
Dramaturg: Kaur Riismaa
Keeletoimetus: Hille Saluäär
Tõlked: Alias Tõlkeagentuur
Konservaatorid: Theodora Kormpaki, Liisu Ristal
Näituse meeskond: Ene Kuljus, Marika Palu, Seidi Raid, Kaisa Luik, Simmo Priks, Helene Tedre, Krista Arro, Anu Liho, Minna Lahtvee, Koit Annus, Riho Ints, Galina Zaitseva, Aime Tahvonen, Aime Andresson

Muuseum tänab: Ivo Uukkivi, Märt Meos, Andres Noormets, Ott Maaten (Rahvusooper Estonia), Ülle Kogerman (Rahvusooper Estonia), Tanel Verk (Tallinna Linnamuuseumi fotomuuseum), Toomas Tross, Kristjan Hallik (ERSO, Pärnu Muusikafestival), Mari Kaljuste, Andres Kaljuste, Tõnu Kaljuste, Kaupo Kikkas, Margot Peterson, Aveli Kadastik (Eesti Näitlejate Liit), Tõnn Lamp (Eesti Näitlejate Liit), Mari Tuuling, Eero Ehala, Iti Niinemets (Eesti Noorsooteater)

Lisainfo: Eesti Ajaloomuuseum

Tagasi