Muusikauudised

Lõuna-Mississippi Ülikooli koor The Southern Chorale esitab taas Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihikut“


Tõnu Kõrvits. Foto: Kaupo Kikkas

Sel nädalal kõlab Ameerika Ühendriikides kahel kontserdil Tõnu Kõrvitsa kooritsükkel „Kreegi vihik“. Teose esitab Lõuna-Mississippi Ülikooli koor The Southern Chorale Gregory Fulleri juhatusel.

„Kreegi vihik“ on 2007. aastal loodud 8-osaline tükkel segakoorile ja keelpillidele, mis põhineb Cyrillus Kreegi poolt kasutatud ja kogutud Eesti vaimulikel rahvaviisidel. Teose USA esiettekande tegi 2014. aastal just nimelt The Southern Chorale, kes tähistab nüüd kümne aasta möödumist tollasest sündmusest. Seda Tõnu Kõrvitsa üht esitatumat teost on saatnud edu nii Euroopas kui ka USAs. Tänaseks on „Kreegi vihik“ nii Southern Choralelt kui ka mitmetelt teistelt kollektiividelt saanud Ameerika Ühendriikides ligi 30 ettekannet.

Lõuna-Mississippi Ülikooli kooriosakonna juhataja Gregory Fuller on pikaaegne Tõnu Kõrvitsa muusika austaja ning esitlenud oma kontserdikavades ka teisi Eesti heliloojaid. 2015. aastal tuli tema juhatusel USAs esiettekandele Tõnu Kõrvitsa 12-osaline a cappella kooriteos „The Canticle of the Sun“ ning 2021. aastal kooritsükkel „St. Michael Songs“. Möödunud aasta jaanuaris andis The Southern Chorale Gregory Fulleri juhatusel kolm kontserti ka Eestis, mil esmaskordselt Eesti publikuni toodi Kõrvitsa kooritsükkel „Skysongs“.

Kontserdid Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihiku“ ettekannetega toimuvad 21. märtsil New Orleansis Jeesuse Püha Nime kirikus (Holy Name of Jesus Church) ja 23. märtsil Jumalaema katoliku kirikus (Our Lady of the Gulf Catholic Church) Mississippi osariigi linnas Bay St. Louises. Kontsertidel viibib ka helilooja ise.

The Southern Chorale on ligi 20 aastat tegutsenud Lõuna-Mississippi Ülikooli muusikaosakonna juures ning selle lauljad on valdavalt dirigeerimise ja laulueriala tudengid. Koor kuulub USA tuntumate hulka, millest annavad tunnistust korduvad kutsed esinemiseks nii üleriigilistel kui piirkondlikel kooriassambleedel ning auhinnad kodu-ja välismaistelt festivalidelt ja konkurssidelt.

Lisainfo:

Tagasi