Muusikauudised

Robert Jürjendali autoriõhtu „Avatud horisondid“Järgmisel nädalal toimuvad Tallinnas ja Tartus Robert Jürjendali autoriõhtud, kus astuvad üles New Wind Jazz Orchestra, Tallinna Kammerorkester, Robert Jürjendal (kitarr) ja dirigent Wolf Kerschek (Saksamaa).


Kava üheksast teosest enamik on valminud paaril viimasel aastal ning kirjutatud spetsiaalselt Tallinna Kammerorkestri ja New Wind Jazz Orchestra ühendatud koosseisule. Neist mahukaim on kava nimiteos „Avatud horisondid”. Kuigi tegemist pole otseselt programmilise muusikaga, on ettekantavad teosed seotud nii pealkirjade, stiilivõtete kui ka rütmi- ja harmooniamaterjali kaudu. Kohati polüfoonilise ülesehitusega muusikas on kasutatud eri pillirühmade vastandamist ja sulandamist – kokku saavad maailmamuusika, progerokk, klassikaline esteetika ja džäss. Olulise tunnusjoonena on autor kirja pannud noodimaterjali põimumise rohkete improvisatsioonide ning elektrikitarri ambient‘liku helimaailmaga.

Robert Jürjendal: „Olen tihti mõelnud, kuidas ühendada akadeemilist muusikat rütmimuusika jõulisuse ja värskusega. Üheks eeskujuks toon kindlasti kitarristi ja helilooja Frank Zappa koostöö ansambliga Ensemble Modern, samuti on mulle sügavat mõju avaldanud kitarristi ja helilooja John McLaughlini Mahavishnu Orchestra helitööd. Kindlasti ei tähenda see, et peaksime juba tehtut kopeerima. Pigem on oluline ühise muusikaesteetilise lähtepunkti kinnitamine.“

Kontserdid toimuvad 1. märtsil kell 19 Vanemuise kontserdimajas ja 2. märtsil kell 19 Estonia kontserdisaalis. Tallinna kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Lisainfo:

Tagasi