Muusikauudised

Kontserdil „Teekond trompetitega“ tuleb esiettekandele Ülo Vinteri trompetikontsert

Trompetist Martin Pajumaa annab koos Villem Süvari (trompet) ja Anneli Tohveriga (klaver) kolm kontserti, kus kõlavad nii tuntud 20. sajandi teosed kui ka uuem muusika. Eesti muusikast kantakse ette kaks osa Tõnu Kõrvitsa 2021. aastal valminud trompetikontserdist, mille on värskelt trompetile ja harfile seadnud Martin Pajumaa ning Ülo Vinteri trompetikontsert.

Martin Pajumaa ja Villem Süvari (trompetid) koos Anneli Tohveriga (klaver) astuvad üles Tabasalus, Vändras ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tallinnas. Viimasel kontserdil liitub nendega ka harfimängija Kaisa Helena Žigurs. Esitusele tulevad trompetistide seas tuntud palad heliloojatelt nagu Arthur Honegger, Eugène Bozza, Aleksandr Arutjunjan, Jacques Ibert, George Antheil, aga ka alles oma tähelendu alustavad teosed Panu Aaltiolt ja Tuomas Turriagolt.

Eesti muusikast kantakse kontsertidel ette kaks osa Tõnu Kõrvitsa 2021. aastal valminud trompetikontserdist, mille on värskelt trompetile ja harfile seadnud Martin Pajumaa ning Ülo Vinteri trompetikontsert. 1986. aastal valminud Vinteri kontserdi käsikiri on leitud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi arhiivist ning selle varasemate esituste kohta kirjalik info puudub. Teose esitaja Martin Pajumaa on tänaseks nii Vinteri originaalredaktsiooni kui ka Priit Raiki seade puhkpilliorkestrile digitaalselt taastanud ning töödelnud klaveriga esitatavaks. Vinteri kontsert on väärikas lisa eesti (üsna napile) trompetirepertuaarile – kontserdiseerial kõlab klaveriga redaktsiooni esiettekanne.

Kontserdid toimuvad:
  • 20. veebruaril kell 18 Tabasalu Muusika- ja Kunstikoolis
  • 23. veebruaril kell 18 Vändras Lüdigi saalis
  • 26. veebruaril kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis
Kontsertidele on sissepääs tasuta.
 

Tagasi