Muusikauudised

Tarmo Johannese kontsert „Selgeolek“ flöödile ja elektroonikale


Tarmo Johannes.
Foto: Elisabeth Melchior

17. veebruaril kell 19 mängib Tarmo Johannes Eesti Nüüdismuusika Keskuses tähelepanuväärse kava muusikast flöödile ja elektroonikale.

Kontserdil kõlab eelmisel aastal oma 80. sünnipäeva tähistanud poola elektroonilise muusika Grand Old Lady Elżbieta Sikora ulatuslik teos „La Tête d’Orphée II“ („Orfeuse pea II“) 1980. aastate algusest, kui helilooja töötas Pariisis mainekas elektroonilise muusika keskuses IRCAM. Samavõrd märkimisväärne on Luigi Nono „Das atmende Klarsein. Fragment“ ettekanne. Teos kuulub Nono hilisesse perioodi, kus tema tihe koostöö oma kõige lähedamaste muusikutega ning järjest suurem süvenemine inimlikkusesse annab tema teostele üpris harukordse mõjujõu. Veidi uuemast muusikast kõlavad kontserdil veel kaks suurepärast teost – Ivan Fedele „Aforism” (erandina selles kavas sooloflöödile ja ilma elektroonikata) ning järjest tuntust koguva leedu helilooja Justina Repečkaitė teos „Incantare“(versioon bassflöödile: Tarmo Johannes 2021). 

Helindab ja live-elektroonikat teeb Tammo Sumera.
 
Et Tarmo Johannes on oma tegevuse jooksul toonud välja mitmeid märkimisväärseid kavasid sooloflöödile või flöödile ja elektroonikale, nt „Mis? Miks? Kuidas?“ Eesti Muusika Päevadel 2023, kuraatorikontsert „Passaggio“ Eesti Muusika Päevadel 2015, sarjad Lamamiskontserdid 2013 ning Osaluskontserdid 2014/15, siis võib oodata sisukat ja läbimõeldud kontserti.
 
Piletid on saadaval Fientas.
 

Tagasi