Muusikauudised

Ruta Lipinaityte ja Marje Lohuaru kontsert Kadrioru lossis

Sarja „Akadeemiline kammermuusika“ järgmine kontsert toimub 29. novembril kell 18 Kadrioru lossis, kus esinevad rahvusvahelist tunnustust pälvinud viiuldaja Ruta Lipinaityte ja pianist Marje Lohuaru. Kavas on Wolfgang Amadeus Mozarti ja Dmitri Šostakovitši sonaadid viiulile ja klaverile.

Ruta Lipinaityte on õppinud Leedu Muusikaakadeemias, Malmö Muusikaakadeemias ja Pariisi Rahvuslikus Kõrgemas Muusika ja Tantsu Konservatooriumis. Hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris Alexander Fisheri juhendamisel, töötab samas lektori ja A. Fisheri assistendina. Lipinaityte on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ning saavutanud auhinnalisi kohti. Ta on solistina esinenud mitmete orkestrite ees, kuulub Gidon Kremeri juhitavasse Baltimaade Noorteorkestris „Kremerata Baltica“ ja ka samanimelisse sekstetti.
Marje Lohuaru on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prorektor ja kammeransambli õppejõud. Nii lauljate kui ka instrumentalistide hulgas hinnatud ansamblipartnerina on Lohuaru teinud koostööd selliste interpreetidega nagu Urve Tauts, Pille Lill, Riina Airenne, Ulrika Kristian, Urmas Vulp, Mare Teearu, Peeter Paemurru, Jelena Komarova ja Marianne Boettcher. Ta on esinenud festivalidel Soomes, Saksamaal, Venemaal, Kanadas ja mujal.

Laura Vaikma

Tagasi