Muusikauudised

Eesti Heliloojate Ansambel kutsub kuulama kontsertetendust „Uneuksed“

26. mail kell 18 toimub Püha Johannese Kooli aatriumis kontsertetendus teatrit, muusikat ja liikumist ühendav visuaalteatri lavastus „Uneuksed“.

Lavastuses osalevad 4-liikmeline Eesti Heliloojate Ansambel ja 11 last vanuses 7–13 aastat. Teose muusika on loodud ja esitatud Eesti Heliloojate Ansambli ja projektis osalevate laste poolt, kunstnik, lavastaja ja koreograaf on Kärt Tõnisson. Lavastuse muusika tuuakse kuuldavale nn heliobjektidega, mis viib publiku põnevasse helide maailma. Heliobjektid on igapäevaelu esemed – kristallkausid, ehitusmaterjalid, interjöörielemendid, mänguasjad, paberid, pudelid, tuulekellad, viled jms. Eesti Heliloojate Ansambli liikmed on pühendunud heliobjektide kogujad, kes on aastate jooksul kogunud kokku sadu erinevat tüüpi esemeid.

Lavastuse sisu on inspireeritud unenägudest. Vormilt on tegemist abstraktse, seisundipõhise, sõnatu lavastusega. Sisu edastatakse eelkõige läbi heli ja liikumise. Kogu heli esitavad mängijad ise, võimendust ja salvestisi ei kasutata. Etendus kulgeb sümboolselt päikeseloojangust ja uinumisest hommikuse ärkamiseni, läbides erinevaid öö ja unenägude keskkondi, kogemusi ja tundeid.

Laval on Eesti Heliloojate Ansambel (Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes, Ülo Krigul, Maria Kõrvits) ja lapsed (Lukas Vainola, Hinkus Kaljujärv, Haakon Kuusler, Georg Sööt, Sonja Kruusvall, Loone Krigul, Gertrud Krigul, Lumi Helle Johannes, Heleena Ruu Kerge, Saskia Arula).

„Uneuksed“ esietendus rahvusvahelisel laste ja noorte muusikafestivalil BIG BANG Tallinn 2022, etendust tutvustav Aktuaalse Kaamera videoklipp on vaadatav ERRi kultuuriportaalist.

Lisainfo: Facebook

Tagasi