Muusikauudised

Algavad Eesti Muusika Päevad

Eesti suurim esiettekannete festival Eesti Muusika Päevad (EMP) algab 26. aprillil ja kestab kuni 7. maini. Festivali kaks keskset teemat “Hing ja Vaim” paigutavad Tallinna ja Tartu kontserdiprogrammidesse erinevad rõhuasetused, mis samas teineteist täiendavad ja ühist tervikut loovad. Kunstilise visiooni kujundavad heliloojad Helena Tulve ja Timo Steiner. Tartu programmi kureerib Eesti Heliloojate Liidu esimees, helilooja Märt-Matis Lill.

Helena Tulve täpsustab selleaastast teemat: “Muusika kuulub inimeseks olemise juurde, nagu hingamine. Meile sageli tundub, et ei ole midagi hingamisest lihtsamat ja iseenesest mõistetavamat, aga samas kui hakkame iseennast keskendunult jälgima, siis võib selguda, et sügava hingamiseni on pikk tee. Eesti Muusika Päevade üks eesmärke ongi anda võimalus keskendumiseks ja ka hingetõmbeks koos muusikaga, muusikutega, muusikaarmastajatega.”

Festivalil kõlavad maailma esiettekanded järgmistelt heliloojatelt: Tatjana Kozlova-Johannes, Evelin Seppar, Maria Rostovtseva, Tauno Aints, Lauri Jõeleht, Mariliis Valkonen, Jonas Tarm, Kristo Klaus, Marianna Liik, Ekke Västrik, Sander Saarmets, Age Veeroos, Jüri Tamverk, Malle Maltis, Arash Yazdani, Margo Kõlar, Liisa Hirsch, Märt-Matis Lill, Ülo Krigul, Liina Sumera. Lisaks tulevad esitamisele uudisteosed EMTA kompositsiooniosakonna tudengitelt.


Torupilliorkester. Kollaaži autor: Robi Jõeleht

Publiku ette astuvad tuntud tippkollektiivid ja koosseisud: Tallinna Uue Muusika Ansambel, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO), Keelpillikvartett M4GNET, Oja/Krigul/Metsvahi/Sumera, Torupilliorkester, Ansambel U:, EMTA Sinfonietta, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester jt.

Kontserdid toimuvad pealinnas, Tartus ja Laulasmaal ning on osaliselt kuulatavad ka Klassikaraadios ja EMP TV vahendusel festivali kodulehel.

Festivalil on ka loengutest-vestlustest-üllatustest koosnev lisaprogramm, ning jätkuvad kaks olulist heliloomingu konkurssi, mille preemiafondi on välja pannud LHV: “Noor helilooja 2023” konkurss ning “LHV uue heliloomingu Au-tasu 2023”.

EMP 2023 programm on avalik festivali kodulehel eestimuusikapaevad.ee.
Pileteid saab osta Fientas.

Tagasi