Nädalavahetusel Viimsi Artiumis toimunud „Carte blanche“ kontserdil pakkus Tallinna Kammerorkester harjumuspärasest erineva kuulamiskogemuse. Kavalehed jagati publikule kätte alles pärast kontserti.
Aktsiooniga juhtisid Tallinna Kammerorkestri muusikud tähelepanu, et ilma liigse lahtiseletamise ja emotsionaalse suunamiseta suudavad inimesed muusikat palju teravamalt tajuda.
„Spontaansust, hetkeemotsiooni ja meeleolust lähtuvad elamusi otsime ka ise vabal ajal muusikat kuulates kõige rohkem. Kui ei tea ette, mis muusikat mängitakse, võivad valikud erinevatest žanritest ja stiilidest tõelisi üllatusi pakkuda ja fantaasiaid käivitada. Liigne „lahtiseletamine“ ja emotsionaalne suunamine seevastu tasalülitab ja üheülbastab tajunüansse,“ ütles kontserdi üks eestvedajaid, Tallinna Kammerorkestri tšellorühma kontsertmeister Leho Karin.
Nii toodi saladuses hoitud kavaga kontserdil kuulajate ette ameerika minimalistiku muusika tähtsaimate esindajate Steve Reichi ja Philip Glassi teosed ning Max Richteri ümberkomponeeritud Vivaldi „Neli aastaaega“ .
Glassi „Company“ ja „Echorus“ ning Reichi duett kahele viiulile ja keelpilliorkestrile esitas Tallinna Kammerorkester koos solistide Harry Traksmanni ja Olga Voronovaga. Reichi „Vivaldi – „Neli aastaaega“, ümberkomponeerinud Max Richter“ solistina oli kollektiivi ees Robert Traksmann.
Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Kollektiivi asutaja, kunstiline juht ja peadirigent on Tõnu Kaljuste. 2014. aastal oli Tallinna Kammerorkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.