Muusikauudised

Argentiinas toimus René Eespere juubelikontsert


René Eespere. Foto: Gert Kelu

Esteban Colucci

René Eespere detsembris saabuva 70 aasta juubeli tähistamiseks toimus Argentiinas helilooja autorikontsert. Peaesineja Esteban Colucci esituses kõlas läbilõige Eespere soolokitarrimuusikast. Esitusele tulid „Motus“, „Twelve in Seven“, „Immutatio“, „Evocatio“, „In Doubt“, „Inventum“ ja Coluccile pühendatud tsükkel „Prologue. Intermedium. Interludium. Epilogue“.

Lisaks tulid ettekandele „Duo viatores“ tšellole ja kitarrile (kaastegev Luis Garces tšellol) ning teose „Tres clavi in crucem“ versioon bandooniumile ja kitarrile (kaastegev Emiliano Sigalia bandooniumil).

Kontsert toimus 9. aprillil Córdoba provintsis Alta Gracia linnas Jesuiitide kirikus.

1979. aastal Buenos Aireses sündinud kitarrist Esteban Colucci on René Eespere teoste sage esitaja. Ta on esinenud rohkelt solistina ja kammeransamblites nii Argentiinas kui ka Euroopas sh Tallinnas. Ta on toonud ettekandele palju kaasaegset muusikat, seal juures spetsiaalselt talle kirjutatud teoseid. 2016. aastal andis ta välja René Eespere autoriplaadi „In Doubt“. Möödunud aasta oktoobris andis ta Argentiinas Parroquia de San Alfonso kirikus õhtut tätva kontserdi Eespere muusikast.

Tagasi