Muusikauudised

Tallinna Kammerorkester annab „Carte blanche“ ehk puhta kavalehega kontserdi

Tallinna Kammerorkester. Foto: Kaupo Kikkas

Spontaansus ja hetkeemotsioon on see, mida Tallinna Kammerorkestri mängijad oma vabal ajal muusikas enim naudivad. Seetõttu astuvad nad oma järgmisel kontserdil 21. aprillil kell 19 Viimsi Artiumis kuulajate ette „Carte blanche“ ehk puhta kavalehega.

Aktsiooniga juhivad muusikud tähelepanu, et ilma liigse lahtiseletamise ja emotsionaalse suunamiseta suudavad inimesed muusikat palju teravamalt tajuda. „Mida suurem melomaan, seda suurema ja laiema elamuse „Carte blanche“ kuulamine tõenäoliselt sulle annab,“ ütleb kontserdi üks eestvedajaid, Tallinna Kammerorkestri tšellorühma kontsertmeister Leho Karin.

„Spontaansust, hetkeemotsiooni ja meeleolust lähtuvad elamusi otsime ka ise vabal ajal muusikat kuulates kõige rohkem. Kui ei tea ette, mis muusikat mängitakse, võivad valikud erinevatest žanritest ja stiilidest tõelisi üllatusi pakkuda ja fantaasiaid käivitada. Liigne „lahtiseletamine“ ja  emotsionaalne  suunamine seevastu  tasalülitab  ja üheülbastab tajunüansse,“ lisab ta.

Tänases maailmas on liiga palju nimedele keskendumist, mis paratamatult paneb kuulajad raamidesse. Selle kontserdiga püüab Tallinna Kammerorkester esitatavat muusikat raamidest vabastada, et kontserdiõhtul saaks keskenduda üksnes elamusele. Inimesel peab aga jääma võimalus tajuda muusikat puhtalt lehelt, nii on kuulamisest saadav elamus kõige suurem, leiavad kontserdi eestvedajad.

21. aprillil Viimsi Artiumis lavale toodav „Carte blanche“ kontserdiformaat, ei ole maailma mastaabis midagi uut, kuid pigem on see siiski vähem levinud. Solistid hoitakse saladuses ning kavalehed jagatakse publikule kätte alles pärast kontserti. Laval on Tallinna Kammerorkester ja valguskunstnikuna on kaasatud Priidu Adlas.

Tagasi