Muusikauudised

Narvas algab rahvusvaheline laste ooperi- ja balletifestival

Narva I rahvusvaheline laste ooperi- ja balletifestival 2022

12.–15. aprillini Narvas toimuval II rahvusvahelisel laste ooperi- ja balletifestivalil osalevad nii professionaalsed teatrid kui ka noortekollektiivid.

„Kohal on Rahvusooper Estonia haridusprogrammiga „Punamütsike ja seitse pöialpoiss“, mis kaasab lapsi läbi mängu ja on igati sobiv valik, millega alustada koolieelikule ooperi- ja balletimaailma tutvustamist. Kõige väiksem teatripublik on fookuses ka kõigil teistel festivalipäevadel,“ räägib peaprodutsent Julia Savitskaja.

„Koostöös Vene Teatri näitlejatega esitab tantsuteater Polly festivalilaval muusika- ja tantsuetendust „Aladdini võlulamp“. Lisaks näitlejatele Aleksander Kutšmezovile ja Ekaterina Kordasele, teevad lavastuses kaasa akrobaadid Andrei Medvedski ja Maxim Nikolajev ning tantsuteatri 100 väikest ja täiskasvanud tantsijat.”

“Põnevust pakub ka Vene Kultuurikeskus ja sealne lastekoor “Allegro” dirigent Svetlana Zaugarova juhtimisel. Nimelt toovad nad lavale laste kooriooperi „Korstnapühkija“ (helilooja Vladimir Ignatov, lavastaja Irina Tomingas), mis jutustab Tallinna Korstnapühkijast. Lugu on inspireeritud skulptor Tauno Kangro taiesest,” jätkab Julia Savitskaja.

Festivali peaprodutsendi sõnul tuleb väliskülaline sel aastal Leedust. „Balti Balletiteatril on valminud üks erakordselt lastepärane kammerballett “Kommihaldjad”, mida soovisime oma publikule näidata. Fantaasiaküllane etendus jutustab lastele loo kolmest kommihaldjast – Karamellist, Šokolaadist ja Tuhksuhkrust, kes lendasid suure suhkruvatipilve peal ja olid parimad sõbrannad.”

Etendused toimuvad Narva Vaba Lava teatrikeskuses ja Narva kultuurimajas „Rugodiv“.

Esimene rahvusvaheline  laste ooperi- ja balletifestival Narvas toimus 2022. aastal.

Tagasi