Muusikauudised

Tõnu Kaljuste nimeline stipendium helilooja Alisson Kruusmaale

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi Tõnu Kaljuste nimelise allfondi komisjon otsustas 2023. aasta stipendiumi määrata EMTA doktorandile, helilooja Alisson Kruusmaale. Noor helilooja Alisson Kruusmaa on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu eriala magistriõpingud prof Helena Tulve juures ning jätkab samas doktoriõpinguid.

Alisson Kruusmaa on kirjutanud orkestri-, ansambli-, koori- ja sooloteoseid, tema delikaatses muusikas valitsevad õrnad, haprad ja ruumiküllased kõlamaastikud. Esiplaanil on hõre ja kõlatäpne orkestratsioon ning avar heliruum, mis jätab nii aja kui ka koha kuulaja enda mõttepeegeldusteks. Tema muusikat on esitanud mitmed välismaised ansamblid, EMTA sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, pianist Johan Randvere, tšellist Villu Vihermäe jpt.

Sellest aastast alustas Alisson Kruusmaa loomingulist residentuuri Hollandi Rahvusooperis. Sügiseks on valmimas ulatuslikum teos Eesti Rahvusmeeskoorile ja Rascher Saxophone Quartetile ning 2024. aastaks valmib Kruusmaalt ballett Rahvusooperile Estonia.


Helilooja Alisson Kruusmaa. Foto: Kristi Tüvi

Tõnu Kaljuste stipendiumi pälvib EMTA üliõpilane, kelle tegevusväli suudab haarata nii vokaal- kui ka instrumentaalmuusika ning kes loob sildasid, mitte piire. EMTA Fondis asutas Tõnu Kaljuste allfondi Eesti Ameerika Fond, kuhu stipendiumi loomiseks on annetanud algkapitali eraisik Epp Tsirk. Eelmistel aastatel on stipendiumid pälvinud Rasmus Puur, Pärt Uusberg, Mai Simson, Kadri Toomoja ja Ode Pürg.

Lisainfo: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Tagasi