Muusikauudised

Keelpillikvartett FourEst pühendab kontserdid Baltimaade heliloojate loomingule

Eeloleval nädalalõpul annab keelpillikvartett FourEst kaks kontserti Tallinnas ja Viljandis. 11. märtsil Eesti Teaduste Akadeemia saalis ja 12. märtsil Viljandi Pärimusmuusika aidas toimuvate kontsertide kavas kõlavad Erkki-Sven Tüüri, Anatolijus Šenderovase ning Pēteris Vasksi teosed keelpillikavrtetile.


Keelpillikvartett FourEst. Foto: Silver Õun

Keelpillikvartett FourEst (koosseisus viiuldajad Egert Leinsaar ja Linda-Anette Verte, vioolamängija Sandra Klimaitė ja tšellist Theodor Sink) tegi esimese avaliku ülesastumise 2019. aasta suvel Leigo Järvemuusika festivalil, kus esitati Tõnu Kõrvitsa ja Terry Riley loomingut. Sealt sündis ka kvarteti muusikuid ühendav huvi kaasaja muusika vastu – suur rõhk kvarteti repertuaaris on eesti heliloojate loomingul ning 20. sajandil loodud keelpillikvarteti muusikal.

Sel nädalavahetusel aset leidvate kontsertide idee ja kava on kantud hiljutisest Eesti Vabariigi 105. aastapäevast ja Leedu Vabariigi 32. taasiseseisvumise aastapäevast 11. märtsil. Kava koosneb Baltimaade heliloojate loodud muusikast aastatest 1976–1995, mille esitamist kvarteti liikmed on juba pikemalt oodanud. Näiteks soov mängida Anatolijus Šenderovase keelpillikvartetti nr 1 tekkis Theodor Singil ja Egert Leinsaarel veel enne keelpillikvarteti FourEst ellukutsumist. „Aastaks võis siis olla 2015 ning sellest ajast saati on teose noodimaterjal oodanud õiget aega ja koosseisu selle läbitöötamiseks,“ sõnab tšellist ja kvarteti liige Theodor Sink. „Ootamine on olnud seda väärt, tegemist on nii kuulajatele kui ka esitajatele huvitava ning mitmekülgse teosega. Tegelikult on kogu kava moodustanud väga ühtse ja sisulise terviku, säilitades samal ajal iga teose oma stiili ja helikeele.“ 

Kontserdil tuleb ettekandele Erkki-Sven Tüüri Keelpillikvartett Urmas Kibuspuu mälestuseks, Pēteris Vasksi Keelpillikvartett nr 3 ning Anatolijus Šenderovase Keelpillikvartett nr 1. Kontserdid toimuvad 11. märtsil kell 18 Tallinnas Eesti Teaduste Akadeemia saalis ning 12. märtsil kell 17 Viljandi Pärimusmuusika aidas. Lisainfo ja piletid saadaval Fientas.

Tagasi