Muusikauudised

Kristjan Kannukese soolokontsert „Kõla ja kõlar“4. märtsil kell 19 annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis soolokontserdi vioolamängija Kristjan Kannukene. Kavas on Kaija Saariaho ja Anna Thorvaldsdottiri teosed vioolale ja elektroonikale, mis on esiettekanded Eestis. Maailmaesiettekandele tulevad Liis Jürgensi „Lill – väikseimgi“, Paul Beaudoini „dil nevas“ („südant paitades“) ja Kristjan Kannukese „I saw o“.

Kava on kokku pandud virtuoossetest teostest vioolale ja elektroonikale, mis laiendavad traditsioonilise kontserdi piire, hõlmates teatri, etenduskunsti ja improvisatsiooni elemente. Kannukese jaoks on see kontsert „kolmkõla instrumendi, kõlari ja ruumi vahel, kus need kolm ühinevad tervikuks“. Kontserdile on sissepääs tasuta.

Kristjan Kannukene (1996) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vioola erialal ning õppinud samas ka kompositsiooni. Aastal 2018/19 õppis ta vioolat Rivka Golani juhendamisel Londoni Trinity Labani konservatooriumis. Kannukene on esitanud enda teoseid Londoni Wigmore Hallis, New Yorgi Metropolitan kunstimuuseumis, Hindemithi keskuses Šveitsis jm. Praegu õpib Kannukene Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kaasaegse improvisatsiooni erialal.

Lisainfo: https://emtasaalid.ee/uritused/kola-ja-kolar/

Tagasi