Muusikauudised

Corelli Musicu naistepäeva kontsert „Barokne akordion“ sarjast „Mõisaromantika”

 

Corelli Music tähistab naistepäeva ja kevadeigatsust hubaste salongikontsertidega sarjas „Mõisaromantika“. Kaunites Tõstamaa ja Anija mõisates saab nautida barokiaja muusikat, kuid üllatuslikult kahe akordioni lopsakalt rikkalikus esituses.

Kontserdid toimuvad 4. märtsil kell 18 Tõstamaa mõisas ja 5. märtsil kell 18 Anija mõisas. Üles astuvad akordionistid Momir Novakovic ja Henri Zibo. Ettekandele tulevad Johann Sebastian Bachi ja Domenico Scarlatti süidid ja sonaadid, Jean-Philippe Rameau „Kükloobid“ jpm.

Noored ja andekad muusikud, Tallinnas tegutsev Momir Novakovic ja saatest „Klassikatähed“ tuntuks saanud Henri Zibo on võtnud südameasjaks akordioni ja selle rikkalike kasutusvõimaluste laialdase tutvustuse kontsertpillina. Oma aktiivses kontserttegevuses näitavad nad tänapäeval akordioni laialdast kasutamist just klassikalises muusikas, sealhulgas barokis. Viimane omakorda sobib väga kokku agentuuri Corelli Music tegevustega ning üheskoos sündis mõte pakkuda publikule barokkmuusika kontsert ühe ja kahe akordioniga kaunites mõisates.

Selline särtsakas ja omapärases koosluses kava sobib hästi tervitamaks kõiki peatselt saabuva kevade puhul. Nii Tõstamaa mõis Pärnumaal kui Anija mõis Harjumaal on mõlemad teinud särava taassünni ning saanud ülikauni sisu, mida saab nüüd imetleda kauni muusika saatel.

Tund enne algust ja vaheajal ootavad mõnusad salongikohvikud.

Kontserdi pikkus koos vaheajaga 1,5 tundi.

Klassikaline akordionimängija, Serbiast pärit Momir Novakovic on andnud kontserte ning astunud üles paljudel festivalidel üle maailma nii soolo- kui kammermuusikuna. Ta oli esimene klassikaline akordionist, kes esines Euroopa Parlamendis, Brüsselis. Novakovic on võitnud üle 40 auhinna rahvusvahelistel konkurssidel. Ta elab juba mitmeid aastaid Eestis ning töötab Eesti Muuska- ja Teatriakadeemias (EMTA) õppejõuna.

Henri Zibo õpib praegu klassikalist akordionit EMTA muusika interpretatsiooni õppekaval magistriõppes õp. Momir Novakovici klassis, kuid on oma noorusele vaatamata samuti osalenud edukalt mitmetel konkurssidel ning esinenud väga palju Eestis erinevate orkestrite ja solistidega, samuti ka välismaal.

Korraldaja: Corelli Music
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic

Tagasi