Muusikauudised

Tallinna Talvefestival tähistab Muusikute fondi PLMF 20 aasta juubelit ning toob Eestisse solistid Lõuna-Koreast ja Itaaliast14.–21. veebruarini toimuva XVI Tallinna Talvefestivali raames tähistab Muusikute fond PLMF suurejoonelisel galal Estonia kontserdisaalis oma 20. aastapäeva. Kõrvuti Eesti tippsolistidega esineb galal Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkester Jaan Otsa dirigeerimisel. Õhtut juhib Margit Kilumets. 18. veebruaril astuvad Tallinna raekojas üles ooperisolistid Lõuna-Koreast ja Itaaliast. Heateoalgatus „Tõsta pilk ja ava süda” kutsub toetama Eesti Vähiliitu liikuva kompuutertomograafi ostmiseks. Festivali korraldab Muusikute Fond PLMF, selle kunstiline juht on Pille Lill.

„Juubelifestivali hõngu on tunda nii festivali ettevalmistustöödes kui ka muusikutega suhtluses,” ütleb PLMFi looja ja kunstiline juht Pille Lill. „Estonia kontserdisaali laval saab publik nautida suurel hulgal Eesti tippsoliste ning festivali kontserdid Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas, Tallinna raekojas ja Rootsi-Mihkli kirikus aitavad praeguse aja meeleolu tõsta ning viia mõtted ilule ja armastusele.“

20-aastane PLMF on ainulaadne kodanikualgatuslik nähtus nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning on pühendunud eesti muusikute toetamisele vanusepiiranguid arvestamata. „Meie muusikaannete toetamine ja seeläbi eesti muusikaelu rikastamine on olnud minu missioon,“ ütleb Pille Lill. 

Festivali avakontserdil Rootsi-Mihkli kirikus 14. veebruaril kell 18 rõõmustatakse linnaelanikke ja külalisi traditsiooniliselt vaba sissepääsuga kontserdiga „Noored talendid söbrapäeval”, kus lavale astuvad Tallinna muusikakoolide noored anded. Mustpeade majas esinevad 15. veebruaril kell 18 Eesti parimad klaveriduod, Tallinna raekojas 18. veebruaril algusega kell 18 ooperisolistid Itaaliast ja Lõuna-Koreast. Festivali lõpetab 21. veebruaril kell 18 keelpillikvarteti Prezioso kontsert raekojas.

Suurejoonelisel galal Estonia kontserdisaalis 19. veebruaril kell 17 esineb koos muljetavaldava hulga Eesti tippsolistidega Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkester, dirigendipuldis Jaan Ots. Lavale tulevad pianistid Irina Zahharenkova ja Ralf Taal, viiuldajad Anna-Liisa Bezrodny, Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit, sopranid Pille Lill, Maria Veretenina, Kristina Vähi, Maria Listra ja Marion Melnik, metsosopranid Kadi Jürgens ja Annaliisa Pillak, tenor Oliver Kuusik, bariton Aare Saal, bass Pavlo Balakin, organist Tiia Tenno, saksofonist Virgo Veldi, trompetist Neeme Ots ning duo Andreas Lend (tšello) ja Allan Jakobi (akordion). Õhtut juhib armastatud teletäht Margit Kilumets.
Festival teeb kummarduse maestro Jaan Räätsale – mitmetes kavades kõlab tema looming.

Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja PLMF on selleks loonud heateo algatuse motoga „Tõsta pilk ja ava süda”. 2023. aasta kampaania kogub vahendeid eesti Vähiliidule liikuva kompuutertomograafi ostmiseks. PLMF eraldab selleks 20% festivali piletitulust ning kutsub häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama: MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõna „Tõsta pilk ja ava süda“.

Festivali kava on nähtav: https://plmf.ee/et/xvi-tallinna-talvefestival/

Tagasi