Muusikauudised

VHK keelpilliorkester andis välja plaadi Veljo Tormise muusikaga, tulekul kolm esitluskontserti

VHK keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur esitlevad Veljo Tormise muusikaga CD-plaati kontsertidega Tartus, Võrus ja Tallinnas. Kontsertidel kõlab Veljo Tormise looming keelpilliorkestri seades, solistideks sopran Maria Listra ja viiuldaja Arp Reindla.

VHK keelpilliorkestri dirigendi Rasmus Puuri sõnul on Veljo Tormis üks neist suurtest heliloojatest, kelle loominguta oleks Eesti teistsugune. „Tema pikk ja rikas loominguline pärand on Eesti teinud suuremaks ja aidanud eestlastel aru saada, kes me oleme,“ sõnab Puur. „Tormise muusika puudutab meis mingit väga olulist tuuma, meie olemist ja seda sõltumata vanusest ja taustast.“

Vanalinna Hariduskollegiumi muusikakooli õpilastest koosnevas VHK keelpilliorkestris musitseerivad noored vanuses 13–19 aastat. Viimastel aastatel on orkester keskendunud valdavalt eesti muusika esitamisele - pühendanud kontserte näiteks Ester Mägi, Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa loomingule ning andnud välja albumid Mart Saare ja Cyrillus Kreegi muusikaga.


VHK keelpilliorkester. Foto: Kristiina Männik

2022. aasta lõpus valmis orkestri kolmas CD-plaat Veljo Tormise heliloominguga. Plaadil kõlavad teiste seas mitmed armastatud Tormise teosed nagu „Pikse litaania“, „Pärismaalase lauluke“, „Raua needmine“, „Lauliku lapsepõli“ keelpilliorkestri seades. Seadete autorid Rasmus Puur, Tõnis Kõrvits ja Katariina Kivi. Plaat on salvestatud 2022. aasta suvel Vastseliina kirikus. Helirežissöörid on Nikita Šiškov ning Haar Tammik.

Plaati tutvustatakse kolme esitluskontserdiga, mis toimuvad 9. veebruaril kell 19 Tartu Jaani kirikus, 10. veebruaril kell 18 Võru Kandles ja 12. veebruaril kell 17 Tallinna Kultuurikatlas.

Tagasi