Muusikauudised

Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2023 pakuvad põhjalikku sissevaadet mikrotonaalsesse võrdtempereeritud 22-helisüsteemi

Eesti Arnold Schönbergi Ühingu Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2023 eesmärk on heliloojate ja interpreetide koostöös jätkata Eestis vähetuntud mikrotonaalsuse uurimist. Kuigi eesti vanem rahvalaul on tihti mikrotonaalne, eesti kunstmuusika esimesed kokkupuuted mikrotonaalsusega toimusid juba 1930ndatel ning mikrotonaalsust kasutavad oma loomingus mitmedki eesti heliloojad, ei ole selle teoreetilisi aspekte eesti keeles süstemaatiliselt ja katvalt käsitletud
.
21.–29. jaanuarini toimuvad Pärnu Nüüdismuusika Päevad pakuvad põhjalikku sissevaadet mikrotonaalsesse võrdtempereeritud 22-helisüsteemi.

Pärnu Koidula Gümnaasiumis toimuvas mikrotonaalse muusika töötoas luuakse, interpreteeritakse ja uuritakse heliloojate ja interpreetide rahvusvahelises koostöös võrdtempereeritud 22-helisüsteemis muusikat.

Pärnu Keskraamatukogus toimuval mikrotonaalse muusika sümpoosionil kuulatakse Joseph Monzo, Timo Tuhkaneni ja Stephen Weigeli ettekandeid mikrotonaalsete helistruktuuride matemaatilisest modelleerimisest ning tutvutakse flötist Leonora Palu, kitarrist Gonzalo Muruaga, kontrabassimängija Lassi Kari ja helilooja Agustín Castilla-Ávila juhendamisel võrdtempereeritud 22-helisüsteemis muusika interpreteerimisega.

Pärnu Nüüdismuusika Päevade kontsertidel 27. ja 28. jaanuaril Pärnu Keskraamatukogus ning 29. jaanuaril Eesti Nüüdismuusika Keskuses kõlab võrdtempereeritud 22-helisüsteemis loodud muusika.

Pärnu Keskraamatukogus on avatud helilooja, muusikauurija ja kitarristi Agustín Castilla-Ávila muusikast inspireeritud graafiliste tööde näitus „Vaikelu vaikusega“.

Kõigile Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2023 üritustele on sissepääs tasuta.

Pärnu Nüüdismuusika Päevade tulemused tehakse kättesaadavaks Eesti Arnold Schönbergi Ühingu kodulehel ja ühingu kanalil YouTube'is.

Detailne info: https://www.schoenberg.ee/

Tagasi