Muusikauudised

Ajakiri Muusika asutas uue autoripreemia, selgunud on esimesed laureaadid

Ajakiri Muusika alustas oma muusikapublitsistika alase autoripreemia välja andmist. Esimesed laureaadid on muusikateadlane Ene Pilliroog ja Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi üliõpilane Luisa Susanna Kütson.

Ene Pilliroog on ajakirja Muusika toimetuse sõnul sisutihedate muusikaarvustuste autor. Tema arvustavad tekstid lähtuvad muusikaesitajate ja kuuldu väärtustamisest ning hindamisest. Pilliroog on ajakirjale Muusika kirjutanud ka mitmeid muusikaloolisi artikleid.

Luisa Susanna Kütsoni kontserdikajastused on toimetuse sõnul kirjutatud põhjaliku süvenemisega, avades esitatavaid teoseid ja luues seoseid teoste ja interpreetide kontseptsioonide vahel.Ene Pilliroog ja Luisa Susanna Kütson


Ajakirja Muusika peatoimetaja Ia Remmel sõnas, et muusikapublitsistikal ja kajastustel on muusikaelus oma kindel koht. "Heal tasemel muusikast kirjutamine on omaette kunst, mis kasvab praktikas ja ennast arendades," rõhutas ta ja lisas, et Eesti väga rikkalikus muusikaelus pole muusikast kirjutajaid kunagi küllalt. "Iga küps muusikast kirjutaja on väärtuslik, iga uus tulija, kes süveneb ja areneb on meie tulevik."

Ajakiri Muusika on 2002. aastast alates ilmuv muusikateemasid laiemalt kajastav väljaanne. Ajakirja annab välja Sihtasutus Kultuurileht. Möödunud aastal tähistas ajakiri oma 20. ilmumisaastat.

Tagasi