Muusikauudised

Hingedeajale pühendatud kontserdil Rooma-Katoliku Kirikus kõlavad Palestrina, Victoria ja Pärt

November on hingedekuu. Sellel ajal mälestatakse lahkunud lähedasi ja hea võimalus seda teha on läbi muusika. Muusika avab tee mõtisklemiseks elu üle, mida me siin maa peal elame ning kuhu me teel oleme. Sellest mõttest ajendatuna on koostatud ka hingedeaja kontserdi kava, kus tulevad esitusele Palestrina, Tomás Luis de Victoria, Johann Sebastian Bachi, Edward Elgari ja Arvo Pärdi teosed Voces Tallinna esituses. Kontserdi dirigent on Kristi Jagodin.

Oma võlu hingedeaja kontserdile annab Peeter-Pauli katedraal Tallinnas Vene tänaval, kus sageli ei toimu kultuuriüritusi, sest tegemist on pühakojaga, mille peaeesmärk on igapäevane liturgia. Selle katedraali akustika ja loomuliku valguse võimalused, mida kontserdi ettekandmise ajal kasutatakse, toovad kuulaja erilisse hingedemaailma, kus ükski palve ei jää vastuseta ja kandvaks jääb rahusõnum inimsüdametes.

Rooma-Katoliku Kiriku esindaja Marge-Marie Paas selgitas, et Rooma-Katoliku Kirik Eestis soovib selle kontserdiga avaldada oma austust märter-piiskop Eduard Profittlichile, kelle surmast Kirovi vanglas Nõukogude Venemaal möödus tänavu 22. veebruaril 80 aastat. Eduard Profittlich (1890–1942) oli roomakatoliku kiriku peapiiskop Eestis. Tema pühakuks kuulutamise protsess on avatud hetkel Vatikanis.

Kammerkoor Voces Tallinn (kuni 2019. aasta lõpuni Voces Musicales) on Eesti kammerkoor. Koori asutas 19. septembril 1999 Risto Joost, kes oli esimesel kümnel aastal ka koori peadirigent. 2022. aasta suvest alates on koor teinud viljakat koostööd koormeister Kristi Jagodiniga, koori kunstiline nõustaja on Risto Joost ning koori hääleseadja on Eha Pärg.

Vaata ka:
www.katoliku.ee
www.vocestallinn.ee

Tagasi