Muusikauudised

Eesti partnerluses sünnib uus Rahvusvaheline keelpillifestivalil Šotimaal

21.–24. aprillini toimub Glasgow’s innovaatiline keelpillifestival, mille fookuses on klassikalise muusika uuenduslike esitusvõimaluste leidmine. Eesti poolt koordineerivad projekti Muusikute fond PLMF ja PLMF Arts Management.

Uuel festivalil “The Bridge” esindavad Eestit helilooja Erkki-Sven Tüür, instrumentalistid Kaija Lukas, Johanna Vahermägi, Andreas Lend ja Regina Udod ning väljapaistvad õpilased Ekke Rainer Arndt, Grettel Eerik, Erik Rauk al Rõuk ja Aleksandra Serebrjakova Tallinna Muusikakeskkoolist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast.
Festivali peakontserdil, 21. aprillil, musitseerivad üheskoos Eesti mängijatega kolm partnerorkestrit: Scottish Ensemble, Ensemble Resonanz ning Trondheim Soloists. Muuhulgas kõlab Erkki-Sven Tüüri uudisteose “Deep Dark Shine” maailma esiettekanne.

22. aprillil toimub kõikide Eesti muusikute esituses meie keelpillimuusikat tutvustav erikontsert, kus lisaks Erkki-Sven Tüüri loomingule kõlab ka Jaan Rääts, Heino Eller ning Artur Lemba.

“The Bridge projektis ning Glasgow’ festivalil osalemine on Eesti klassikalise muusika ning eriti keelpillimuusika arengu seisukohalt väga oluline,” sõnas projekti üks algatajatest ning Eesti poolne koordinaator Leelo Lehtla. “Rahvusvahelisse keelpillimuusika võrgustikku kuulumine avab meie muusikale ja muusikutele hulganisti uksi ning loob koostöövõimalusi tulevikuks”.

“The Bridge” on Euroopa Liidu Loov Euroopa programmi kaasrahastatud projekt (2018–2022), mille raames toimuvad lisaks festivalile publiku kaasamise üritused “Building Bridges”, muusikute vahetused, Rapla Rahvusvaheline Keelpillimängijate suvekool ning luuakse Euroopa Keelpilliansamblite võrgustik. Projektipartneriteks ehk korraldajateks on neli Euroopa professionaalset muusikaorganisatsiooni, kolm neist festivalil ülesastuvad tipporkestrid. Eesti poolt on projekti toetanud Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti saatkond Londonis, Scoremusic ja Eesti Autorite Ühing.

Vaata ka: https://www.bridgestrings.eu/festival/plmf-sounds-of-estonia

Tagasi