Muusikauudised

Narvas algavad orkestrikontserdid „Helid piiri peal 2022“

6. aprillil algab Narvas kontserdisari „Helid piiri peal 2022“, mis võõrustab piirilinna kontserdisaalides muusikakollektiive erinevatest Eesti linnadest ja välismaalt. Kontserdikavades on Euroopa klassikud ja Eesti autorid. Sel kevadsuvel astuvad sarjas lavale Rootsi barokkansambel Zellbell, pianist Sven-Sander Šestakov ja Narva Linna Sümfooniaorkester ning Pärnu Linnaorkester.
 
Stockholmi barokkansambel Zellbell mängib 18. sajandi muusikat
 
Sarja esimesel kontserdil 6. aprillil kell 19 astub Narva Linnuses kuulajate ette Stockholmi barokkansambel Zellbell. Kollektiiv mängib autentsetel barokkpillidel, esitades muusikat, mida mängiti 18. sajandil Stockholmi kuningalossis ning Saksamaa Dresdeni ja Potsdami paleedes. 
 

Barokkansambel Zellbell

Kontserdikavas on tolleaja armastatud heliloojad nagu Rootsi Händeliks kutsutud Roman ja tema õpilane Zellbell ning nende Saksa kolleegid Zelenka, Heinichen ja Graun. Narva on linn, mille ülesehitamisse panustas 17. sajandi teises pooles olulisel määral Rootsi kuningriik. Ansambli Zellbell juht Rebecka Karlsson on vabakutseline viiuldaja Rootsist, kes regulaarselt esineb Drottningholmi Teatri orkestri ning Põhjamaade Kammerorkestri koosseisudes.
 
Pianist Sven-Sander Šestakov annab kontserdi koos Narva Linna Sümfooniaorkestriga
 
28. mail kell 19 kogunevad muusikud Narva Geneva kontserdimajas. Lavale astub Klassikatähtede saatest tuntud pianist Sven-Sander Šestakov koos Narva Linna Sümfooniaorkestriga dirigent Anatoli Štšura juhtimisel.
 
Kontserdil tuleb esitamisele valik romantismiaja muusikat, kavas on Weberi „Nõidküti” avamäng, Mendelssohni Klaverikontsert nr 1 ja Schuberti Sümfoonia nr 8. Sven-Sander Šestakov on arvukalt erinevaid konkursse võitnud noor pianist, ta on õppinud Tartus Heino Elleri Muusikakoolis ning hetkel jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja klaveriklassis. Narva Linna Sümfooniaorkester on piirilinna esindusorkester, mis koosneb Narvaga seotud mängijatest, Narva Muusikakooli õpetajatest ja vilistlastest.
 
Pärnu Linnaorkester esitab Eesti heliloojate loomingut
 
30. juunil kell 19 esinevad Narva Kreenholmi Manufaktuuris Pärnu Linnaorkester dirigent Kaspar Männi juhtimisel. Kontsert kannab pealkirja „Thule eleegiad“ ning esitamisele tulevad Eesti heliloojad.
 
Kavas on Arvo Pärdi „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“, Tõnu Kõrvitsa „Thule eleegiad”, Ester Mägi „Vesper”, Malle Maltise „Tuultest ja tiibadest“ ja Villem Reimanni „Dramaatiline süit”. Pärnu Linnaorkester on sage esineja Eesti muusikafestivalidel ning kollektiivina annab olulise panuse suvepealinna kultuuriellu. Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest on Pärnu Linnaorkester kahel korral pälvinud Pärnu Muusika Aastapreemia.
 
Kontserdisarja „Helid piiri peal 2022“ korraldab MTÜ ContempArt, toetavad Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvakultuuri Keskus. Sarja kunstiline juht on Julia Savitskaja.

Tagasi