Muusikauudised

Corelli Music pakub lohutust ja toetab Ukraina inimesi. PIAZZOLLA VÕLUMAAILM kaunimates mõisates

Tänases ärevas ja hirmutavas maailmas, kus lisaks varasematele tervise- ja kliimakriisidele on nüüd lisandunud ka kohutav sõda Ukrainas ja teadmatus enda ja oma pere tuleviku pärast, on inimestel väga keeruline toime tulla kõigi nende negatiivsete emotsioonidega. Seetõttu kutsub Corelli Music lubama endale üks helge ja hingekosutav salongiõhtu imekaunites mõisasaalides mõnusalt meeleoluka muusikaga.

Sarja “Mõisaromantika” kontserdid “Piazzolla võlumaailm” 4. märtsil kell 19 Kumna mõisas Keila kihelkonnas ja 5. märtsil kell 18 Viljandi mõisas mõisas pakuvad lohutust ning märgivad nii kevadeigatsust kui ka saabuvat naistepäeva. Esineb Jaak Lutsoja peretrio koosseisus Kersti Ala-Murr – vokaal, Liis Lutsoja – viiul ja Jaak Lutsoja – akordion, kes võtavad ette imelise muusikalise rännaku Astor Piazzolla võlumaailma, eelmisest aastast tänasesse kandunud tangovõluri 100. sünniaastapäeva tähistamiseks.

Jaak Lutsoja peretrio, andekad muusikud ema Kersti Ala-Murr sopran, tütar Liis Lutsoja viiulil ja rahvusvaheliselt tuntud Jaak Lutsoja akordionil pakuvad imelise muusikalise rännaku Astor Piazzolla võlumaailma. Nautida saab nii tangokuninga veidi vähem tuntud laululoomingut kui ka tutvustamist mitte vajavad instrumentaalseid hitte („Che Tango Che“, „Escualo“, „Adios Nonino“, „Muerte del Angel“, „Los Pajaros Perdidos“ jpt) enamasti muusikute endi seadetes.

Peale muusikanaudingu saab elamuse ka luksuslikust sisekujundusest, mis laseb muusikat kuulates vaimusilmas hõlpsasti rännata tagasi aristokraatlikku mõisa- ja lossiaega. Kontsertidega jätkatakse ka agentuuri peamiste eesmärkide täitmist: mõisate kujundamist kohalikeks kultuurikeskusteks ja heade kontsertide viimist maapiirkondadesse üle Eesti.

Nii Kumna mõis Harjumaal kui ka Viljandi loss on läbi teinud särava taassünni: pikka aega unustusse jäänud hoonetes keeb taas elu ning mõlemad härrastemajad on saanud ülikauni sisu, mida saab nüüd imetleda kauni muusika saatel.

Kontsertidel on võimalik lisada annetus Ukraina inimeste toetuseks. Kogu annetuste summa kannab Corelli Music 100% üle Tallinna Ukraina Kultuurikeskusele ning lisab omalt poolt ka osa piletitulust.

Corelli Music pakub alanud aastal 2022 taas hulgaliselt kauneid kontserte, mis kõik, nagu kogu Corelli tegevus, seonduvad Eesti rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Alates aastast 2004 tegutsev Corelli Music loodab jätkata uuel aastal heade toetajate abiga kõigi publiku poolt armastatud kontserdisarjade ja jõulufestivaliga, vaatamata Kultuuriministeeriumi aastatoetuste jagamise komisjoni erapoolikutele ja täiesti põhjendamatutele otsustele.

Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada läbi Corelli Metseenide Klubi www.corelli.ee/metseenid

Corelli Music liitus aprillis alanud PAI kampaaniaga meie tublide õdede ja hooldustöötajate tänamiseks ning alates juunist 2021 on nende kaartidega võimalik külastada kõiki Corelli kontserte kuni 31. märtsini 2022.

Vaata ka: www.corelli.ee

Tagasi