Muusikauudised

Piret Rips-Laulu autorikontsert

28. aprillil kell 19 toimub Kaarli kirikus Piret Rips-Laulu autorikontsert, mis on peasündmuseks selle kuu jooksul aset leidnud helilooja resideerumisprogrammist Kristiine linnaosas.


Piret Rips-Laul
Foto: Annika Metsla

 

Piret Rips-Laul on üks tuntumaid tänaseid eesti laste- ja noortelaulude autoreid. Autorikontserdi kava sisaldab nii vaimulikku kui ka ilmalikku kooriloomingut. Esiettekandele tuleb tsükliline uudisteos „Läämi kaemi!“ (2011), milles on kasutatud Kristiine linnaosa tänavanimesid sisaldavaid loodusteemalisi luuletusi eesti poeetidelt nagu Milvi Panga, Anna Haava ja Ernst Enno. Teos koosneb kolmest osast: I „Läämi kaemi“ (meeskoorile), II  „Üks rõõmus laululugu“ (lastekoorile), III „Kured tulevad!“ (sopranile, meeskoorile, keelpillikvartetile, oboele ja klaverile). Lisaks kuuleb publik mitmeid lastelaule („Muusika“, „Hirmud“, „Kuninganna unenägu“, „Imelaste laul“, „Õnn“, „Ta tuli“), meeskoorilaulu „Mina ise“ ning üksikosi vaimulikest suurteostest Missa brevis ja Stabat Mater.

Piret Rips-Laulu loomingut esitavad Eesti Rahvusmeeskoor Veronika Portsmuthi juhatusel ning ETV mudilaskoorid ja lastekoor Lii Leitmaa dirigeerimisel. Vokaalsolistid on Susanna Liisa Onoper, Kaisa Padur, Mirjam Mesak ja Arete Teemets. Kontserdil teevad kaasa keelpillikvartett Prezioso, Riivo Kallasmaa oboel ning klaveril helilooja ise. Sissepääs kontserdile on tasuta.

Piret Rips-Laulu resideerumine Kristiine linnaosas sai alguse juba 17. aprillil palmipuudepüha puhul toimuva kontsert-teenistusega Tallinna Puuetega Inimeste Kojas, kus helilooja loomingut esitas Credo-Allika kammerkoor dirigentide Raili Vahermägi ja Eivin Toodo juhatusel. 19. aprillil leidis Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis aset kontsert-kohtumine kooliõpilastega, üles astus Lilleküla Gümnaasiumi lastekoor. 20. aprillil toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kohtumine koorijuhtide, muusikaõpetajate ja –tudengitega. Grete Koigi juhendamisel esitasid Rips-Laulu uuemat loomingut Tallinna Westholmi Gümnaasiumi õpilased.

Läbi aasta kestvat sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“ korraldab Eesti Heliloojate Liit ning see kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kavasse. Järgnevatel kuudel on programmi „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“ keskmes  Tauno Aints Haaberstis (mai), Erkki-Sven Tüür Kesklinnas (september), Urmas Sisask Lasnamäel (oktoober) ja Tõnu Kõrvits Nõmmel (november).

 

Tagasi