Muusikauudised

Kromaatiline kannel 70

Laupäeva, 15. jaanuari õhtul kell 17 algab Teatri- ja Muusikamuuseumis kromaatilise kandle 70 aasta juubeli kontsert-kohtumisõhtute sari.

Teatri- ja Muusikamuuseum alustab koostöös Eesti Kandleliiduga igakuist kontsert-kohtumisõhtute sarja, mis on pühendatud kromaatilise kandle 70. sünnipäevale. Esimene kontsert sarjast “Kromaatiline kannel 70” alapealkirjaga “Taevaste tuul” toimub 15. jaanuaril kell 17 Teatri- ja Muusikamuuseumis (Müürivahe 12). Kontserdil esitavad Itaalia varajast ja Eesti nüüdismuusikat Anna-Liisa Eller (kannel) ja Maria Valdmaa (sopran).

Kontserdikavas kõlavad Claudio Monteverdi, Girolamo Frescobaldi, Giulio Caccini, Jacopo Peri, Domenico Mazzocchi, Tõnu Kõrvitsa ja Helena Tulve heliteosed. Kuigi teoste loomisaastate vahel laiub mitu aastasada, ühendavad neid habras kõla, rikkalik värvigamma, loomuliku kõnerütmi ja uudse helikeele otsingud. Peale kontserti toimub kohtumisõhtu Eesti ühe virtuoossema kandlemängija Anna-Liisa Elleriga.


Anna-Liisa Eller, Maria Valdmaa

2022. aastal möödub Eesti kromaatilise kandle sünnist 70 aastat. Sel puhul toovad Eesti Kandleliit ja Teatri- ja Muusikamuuseum publikuni läbilõike Eesti kromaatilise kandle mängijatest. 2022. aasta jooksul toimub Teatri- ja Muusikamuuseumis 9 kontserti, kus on võimalus kuulda nii professionaalseid kandlemängijaid kui ka alles õppivaid noori. Peale iga kontserti toimub interpreetidega intervjuu, kus arutletakse nii nende kandleni jõudmise tee, kui ka pilli eripärade üle.

Pilet: 10/ 8 EUR enne kontserti kohapealt.

Lisainfo: www.kandleliit.ee

Tagasi