Muusikauudised

Rein Rannap soleerib Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees

 


Rein Rannap
Foto: Mats Õun
29. aprill kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsert, mille kavas on muu hulgas Rein Rannapi „Concerto grosso in uno movimento“, solistiks helilooja ise. Selle 1980. aastal loodud teose, algse pealkirjaga „Noortekontserdi“ varasematelgi ettekannetel on tšelesta- ja klavessiinipartiid mänginud Rein Rannap. Barokkmuusika eeskujudele tuginev kontsert on helikeelelt heakõlaline ja meloodiline ning sisaldab rahva- ja rokkmuusika intonatsioone.

Rannapi muusika kõrval on kontserdi programmis Eino Tambergi „Ballett-sümfoonia“ - hiljuti lahkunud eesti orkestrimuusika meistri noorpõlveteos aastast 1959. Reedel kõlab esmakordselt Schwerinis lavastatud teose kontsertversioon. Noore naise tundeelu peegeldavas teoses on „igatsus millegi tundmatu järele, igatsus, mille teostumatuseski on õnne ja lootust“.

Eesti esiettekandel on läti muusika elav klassiku Pēteris Vasksi orkestriteos „Credo“ (2009). Kontserti juhatab samuti lätlane, Gustav Mahleri nimelise dirigentide konkursi laureaat – noor dirigent Ainārs Rubiķis.

Tagasi