Muusikauudised

Jumalikud proportsioonid muusikas: Pärnu Linnaorkester toob uue ja vana klassika lavale Martin Kuuskmanni soleerimisel

Pärnu Linnaorkester jätkab muusika ja arhitektuuri seostele pühendatud hooajaga. Sel laupäeval, 23. oktoobril kell 19 astub kontserdil „Kuldlõige“ lavale kahekordne Grammy nominent Martin Kuuskmann. Dirigent Risto Joosti juhatusel tulevad ettekandele Erkki-Sven Tüüri Fagotikontsert, Anna Clyne’i „Sound and Fury“ ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr 39.

„Laupäevane kava Pärnu Linnaorkestriga toob fookusesse eesti muusika ja esitajad koos klassitsistliku repertuaariga eri ajastutest“, tutvustas Joost. „Mul on väga hea meel musitseerida taaskord Martin Kuuskmanniga, kellega seob mind ja ka orkestrit juba varasem koostöö“.

Martin Kuuskmann on üks nõutumaid fagotimängijaid rahvusvahelisel areenil ja põnevamaid artiste klassikalise muusika vallas. Ta on tuntud oma karismaatiliste esituste poolest, millega käivad kaasas tehniline kindlus ja särav virtuoossus. Kuuskmann tunneb end koduselt paljudes eri muusikakastiilides ning on salvestanud laiahaardelist repertuaari alates Mozarti ja Hummeli kontsertidest kuni spetsiaalselt talle loodud ja Christopher Theofanidise ja David Chesky kontsertideni, mis esitati Grammy nominentideks.

  Martin Kuuskmann 

Tuntust on kogunud tema silmapaistev esitus Luciano Berio monumentaalsest sooloteosest „Sequenza XII“, mille kohta kirjutati ajalehes The New York Times: „Kuuskmann näitas üles virtuoossust ja üliinimlikku hingamiskontrolli.“

„Inglise helilooja Anna Clyne on tõusev täht muusikamaailmas. Tema teos „Sound and Fury“ raamistab oma rütmika ja karakteritega Erkki-Sven Tüüri virtuoosset fagotikontserti ja Mozarti ühte tuntuimat sümfooniat nr 39“, kirjeldas Joost. „Elagu uus ja vana klassika!“

Vaata ka: Pärnu Linnaorkester

Tagasi