Muusikauudised

Hans Christian Aaviku ja Karolina Žukova debüütplaadi esitluskontserdid Laulasmaal ja Viimsis

Noored muusikud, viiuldaja Hans Christian Aavik ja pianist Karolina Žukova on andnud välja oma esimese albumi pealkirjaga „Aeternus“. Pilw Recordsi märgi alt ilmunud uhiuut plaati esitletakse vabas muusika- ja jutuvormis 22. oktoobril Arvo Pärdi Keskuses ja 27. oktoobril Viimsi Püha Jaakobi kirikus algusega kell 19.

Plaadi läbiv motiiv on igavikulisus ning lõputu teekond. Plaadile on salvestatud kolme väga erinevast ajastust pärit helilooja looming. Avanumbritena kõlab Johann Sebastian Bachi Prelüüd ja Postlüüd ja Chaconne Partiitast nr 2 BWV 1004, seejärel Franz Schuberti Sonaat a-moll D385 ning lõpuloona Arvo Pärdi „Fratres“. Plaat valmis koostöös Kultuuripartnerluse SA-ga ja selle suurtoetaja on Hansa Grupi Noore Muusiku Fond.

„Viiuldaja Hans Christian Aavik ja pianist Karolina Žukova debüütplaat on justkui pikk teekond, kuhu meid kõiki kutsutakse reisikaaslaseks. Kuulajaga tahetakse jagada mõtteid, igavikulisi teemasid, kadumatuid väärtusi. Sel teekonnal kohtuvad elu ja surm, ilu ja valu, usk, lootus ja armastus. Samas peegeldab see kõik üht ajahetke – just nii tunnetavad Bachi, Schuberti ja Pärdi teoseid kaks noort muusikut täna,“ on kirjutanud Plaadi bulketi tekstide autor Kristel Pappel.
Mõlemad muusikud õpivad Saksamaal Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Kõrgkoolis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main) ning täiendavad end hetkel Austrias Viini muusika- ja kunstiülikoolis (Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien). Silmapaistev viiuldaja Hans Christian Aavik on võitnud arvukalt auhindu nimekatel rahvusvahelistel konkurssidel. Ta mängib Eesti Pillifondi ja perekond Sapožnini loal 1610. aasta paiku Itaalias valmistatud Giovanni Paolo Maggini viiulil ja 1930. aastal Prantsusmaal tehtud Victor Fétique’i poognal. Pianist Karolina Žukova on pühendunud nii soolo- kui ka kammermuusika esitamisele Eestis, Saksamaal ja mujal Euroopas. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi konkurssidel.

Tagasi