Muusikauudised

Eesti Löökpillikvarteti debüütkontsertEsmakordselt astub lavale värskelt moodustatud kooslus Eesti Löökpillikvartett, kuhu kuuluvad Karl Johann Lattikas, Tanel-Eiko Novikov, Lauri Metsvahi ja Tiit Joamets. Esimesed kontserdid pealkirjaga „Löögi ilu“ antakse 6. oktoobril Pärnu kontserdimajas ja 7. oktoobril Estonia kontserdisaalis.

Laval on palju pille ja kõlavärve – virtuoossetest, kiirerütmilistest jooksudest trummidel kaunilt pehmekõlaliste, meditatiivsete helideni marimbal ja vibrafonil. Ettekandele tulevad teosed heliloojatelt nagu Aurél Holló, David Hildebrandt, Thierry de Mey, Pius Cheung, Nebojša Jovan Živković, Peter Martin ja Minoru Miki.

Publikuni jõuavad ka Lauri Metsvahi „Track 34“ ja Lauri Metsvahi/Argo Valsi „Tsihcier“ ning esiettakandena Pärt Uusbergi löökpilliansamblile loodud teos „Sina…“. Helilooja on oma uut teost kirjeldanud nii: „Sina – minu meelest huvitav sõna, mis kätkeb endas väga paljut. Selle teose puhul pani minu mõtted tööle eelkõige mõtlemine sinale kui sinendusele, värvile; on ju palju sina meie ümber kogu aeg … teisalt pürgimine ehk millegi kõrgema poole (suure tähega Sina väljendab ju ka tihtilugu Loojat/Jumalat), aga võib-olla on kellegi jaoks hoopiski mõni persoon oluline Sina.“

Vaata ka:
Eesti Kontsert
Facebook

Tagasi