Muusikauudised

Corelli Music lõpetas jõulufestivali maikuus ning jätkab tiheda muusikasuvega

Kontserdiagentuuri Corelli Music sai võimaluse 2020. aastal toimuma pidnud jõulufestivali lõpetada 2021. aasta õiterohkes maikuus, mil lõpuks toimusid mitu korda edasi lükkunud festivalikontserdid.

Jõulufestivalilt “Kirikupühad Maarjamaal” 28.–29. detsembrilt 2020 läbi ülestõusmise nelipühadele jõudnud kontserdid “Pühadesäras Maarjamaa” toimusid 24.–25. mail 2021 Tallinna Jaani ja Tartu Jaani kirikutes. Sopran Pirjo Jonas, Corelli Barokkorkester ajastu pillidel ja dirigent Martin Sildos tõid publikule hingekosutuseks kaunilt sätendava ja positiivsete kirikupühade rõõmusõnumitega barokkmuusika kava. Kontserte esimestel avanemise päevadel nautisid pärast pooleaastast ootamist nii publik kui ka kõik muusikud.

Jõulufestivali lõppkontsert “Armastus” 6. jaanuaril 2021 liikus esmalt naistepäevale ja sealt veelkord edasi sarja “Mõisaromantika” kevadekontserdiks ning toimus 30. mail Keila-Joa lossis. Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand pakkusid ajaloolise mõisalossi lummuses nautimiseks erakordselt meeleoluka improvisatsioonide tulevärgi, mida ehtisid õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia. Õitevahus ja päikesesäras lossi ümber ja selle kaunis ballisaalis hõljus tõeline armastuse vaim. Lubatud piirides juba ammu välja müüdud kontserdi publik oli väga tänulik nii suurepäraste muusikute pakutud muusikaelamuse eest.

Sel nädalavahetusel, 5.–6.juunil kell 18 on tulemas suvealguse kontserdid “Kus laulab lind, kus õitseb lill” Ülenurme mõisas ja Tallinna Botaanikaaia palmisaalis. Vanamuusika ansambel Rondellus pakub kuulajaile imelise buketi keskaegsetest lille, linnu- ja lembelauludest, omaaegsetes kostüümides ja põnevate pillidega. Esinevad Rondelluse loojad Maria Staak (laul, rataslüüra) ja Robert Staak (lauto, löökpillid) ning Ester-Silva Erikson (laul), Taniel Kirikal (laul, plokkflööt) ja Johanna-Maria Jaama (fiidel, löökpillid).

Sarja “Kirikupühad Maarjamaal” järgmised kontserdid toimuvad 20.–21. juuni õhkamapanevatel valgetel suveõhtutel Rapla ja Simuna kirikutes. Andre Maaker kitarril ja keelpillikvartett Prezioso toovad iidsetesse kirikutesse nõtkelt elegantse ja müstilise kava “Old church – varemeist püütud helid”, kuhu Andre on juba mitmeid aastaid kogunud oma nägemusi ja visioone seoses vanade kirikute meeleoludega. Lisaks kuuleb kontserdil veel teisi tema teoseid ning Olav Ehala muusikat.

Ülimenukad salongikontserdid “Helisev Salzburg” on taas tulemas 8.–10. juulil Kirna mõisas, Kuremaa lossis ja Toompea muusikasalongis ning edasi kuni suve lõpuni erinevates kaunites kohtades. Mitmekülgsed muusikud Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kutsuvad muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, tantsides, klaverit mängides ja lugusid jutustades, avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma, alates Mozartist ja operetiviisidest kuni kultusfilmini “Helisev muusika”.

Corelli muusikasuve lõpetavad juba aastast 1999 igal suvel publikut rõõmustanud heategeva sarja “Eesti mõisad 2021” kontserdid 11.–15. augustil Kirna, Kabala, Kaagjärve ja Kumna mõisates. Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel ja erinevate solistidega ning kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa on 22 aastaga  tutvustanud juba 93 erinevat mõisa üle kogu Eesti ja toetanud igal suvel üht väikest mõisakooli, -lastekodu, -hooldekodu, Maarja küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi.

Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada läbi Corelli Metseenide Klubi www.corelli.ee/metseenid.

Corelli Music liitus aprillis alanud PAI kampaaniaga meie tublide õdede ja hooldustöötajate tänamiseks ning alates juunist on nende kaartidega võimalik külastada kõiki Corelli kontserte kuni aasta 2021 lõpuni.

Tagasi