Muusikauudised

Narva linnuses algab kammermuusika kontserdisari


Imbi Tarum

Narva Linnuse Reconditoriumi saalis algab 7. mail kammermuusika kontsertide sari, kus astuvad üles Eesti tippinterpreedid. Kevadel toimub kolm kontserti ning sari jätkub ka aasta teises pooles.

Esimene kontsert kannab pealkirja „Itaalia ja Prantsusmaa muusikaline duell“. Solistina astub üles Eesti üks tuntumaid klavesiinimängijaid, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klavesiiniprofessor Imbi Tarum. Kavas on 16. ja 17. sajandi heliloojate loomingust Alessandro Scarlatti „Toccata Prima“, François Couperini „Sixiême ordre“, Louis Couperini Süit F-duur ja Jean-Henry  D’Angleberti Süit g-moll. Imbi Tarum on esinenud Hortus Musicuse, Tallinn Baroque, Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja Corelli Consorti koosseisudes ning teinud koostööd rahvusvaheliste orkestrite ja ansamblitega nagu näiteks Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majesty’s Sagbutts and Cornetts, Arte dei Suonatori jt.

Kontsert Imbi Tarumiga toimub 7. mail algusega kell 19 Narva Linnuse Reconditoriumi saalis. 21. mail kell 19 esitavad sealsamas metsosopran Julia Savitskaja ja bariton Atlan Karp tuntud ooperiaariaid ja armuduette, klaveril saadab neid Piia Paemurru. 27. mail kell 19 annab kontserdi flöödisolist Mizuki Shindo.

Narva Linnuse kammermuusika kontsertide sarjas on sel aastal kavas 10 kontserti.

Müügile jõudis piiratud koguses pileteid hinnaga 5 eurot (kooliõpilastele on sissepääs tasuta). Piletid on saadaval Piletilevist või kirjutades aadressile cammerkontserdid@gmail.com.

Tasuta pääsevad kontserdile ka erivajadustega lapsed ja nende saatjad, kellele lisaks pakub Narva linnus tasuta muuseumiekskursiooni enne kontserti.

Tagasi