Muusikauudised

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid märtsikuus

Märtsikuus on publikul võimalus nautida kõiki ERSO kontserte ERSO TV (www.erso.tv) ja Klassikaraadio vahendusel.

5. märtsil seisab ERSO ees Läti dirigent Ainārs Rubiķis, kelle juhatusel on kavas Darius Milhaud' “Kolm rag-kapriisi” (solist Poola päritolu pianist Anna Szałucka), Manuel de Falla “Ööd Hispaania aedades” ja Igor Stravinski Süit balletist “Pulcinella”.
 

 
12. märtsi kontserdil sarjas „Heliorg“ kõlab Antonín Dvořáki Serenaad E-duur ja Robert Schumanni Sümfoonia nr. 1, juhatab Joseph Swensen. Swensen on Wrocławi NFM Leopoldinumi Orkestri kunstiline juht, Šoti Kammerorkestri emeriitpeadirigent ja Granada Linnaorkestri peakülalisdirigent.
 

 
19. märtsi kammerkontserdil astuvad üles ERSO muusikud Taavi Orro (klarnet) ja Liina Žigurs (vioola), keda klaveril saadab Kadri-Ann Sumera ning keelpillikvartett Ardor koosseisus Arvo Leibur (viiul), Kadi Vilu (viiul), Rain Vilu (vioola) ja Tõnu Jõesaar (tšello). Ettekandele tuleb György Kurtági, Robert Schumanni ja Franz Xaver Scharwenka kammerloomingu kõrval ka Ester Mägi “Sonare” klarnetile ja klaverile ja Eduard Tubina Sonaat vioolale ja klaverile.
 

 
26. märtsil astub orkestri ette ERSO peadirigent Olari Elts, kavas Ferdinand Riesi “Võidumarss” op. 172, Robert Schumanni Tšellokontsert a-moll op. 129 (solist Alban Gerhardt), Heino Elleri “Ballaad” e-moll tšellole ja orkestrile, Luigi Cherubini “Leinamarss” ja Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr 5 c-moll op. 67.
 

 

Vaata ka: https://erso.tv/erso

Tagasi