Muusikauudised

Algab XII rahvusvaheline festival KLAVERTänavune festival KLAVER on pühendatud Beethoveni 250. sünniaastapäevale – programmi sisuliseks teljeks on kõigi Beethoveni viie klaverikontserdi ning klaveriga koorifantaasia ettekanded kolmel kontserdil, kolme Eesti orkestri (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Sinfonietta) esituses ning kuue Eesti tipp-pianisti – Age Juurikas, Maksim Štšura, Ralf Taal, Irina Zahharenkova, Sten Heinoja, Sten Lassmann – soleerimisel.

Sooloõhtutega esinevad nelja eri põlvkonna külalispianistid: Lucas Debargue (Prantsusmaa), Nikolai Demidenko (Venemaa), Yeol Eum Son (Lõuna-Korea) ja Pietro De Maria (Itaalia), kes toovad publikuni peale Beethoveni suurteoste palju kaunist romantilist klaverimuusikat. Rein Rannap esitleb soolokontserdiga oma uut klaveriplaati „Ever & Forever…“.

Tallinna Muusikakeskkooli ja G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli klaveriõpilased ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased sisustavad kaks Beethovenile ja klassitsismile pühendatud kava. Kuulutatakse välja Bruno Luki nimelise klaveriõpetaja stipendiumi ja noore klaveriõpetaja stipendiumi 2020 laureaadid.

18. oktoobril on Tallinna Kammerorkestri kontserdil lisaks klaverikontsertidele kavas Erkki-Sven Tüüri Beethovenist inspireeritud „Phantasma” Kaspar Männi juhatusel.

Festivali kontserdid toimuvad 16.–23. oktoobrini Estonia kontserdisaalis, festivali kunstiline juht on Sten Lassmann.

Vaata ka: Eesti Kontsert

Tagasi