Muusikauudised

24.–30. augustil toimub Tallinnas noorte klassikalise muusika festival KRATTKRATT pakub arengu- ja esinemisvõimalusi 10–20-aastastele interpreetidele ja tulevastele klassikatähtedele. Praegu käivad hoogsad ettevalmistused 24.–30. augustini toimuvateks proovideks, õpitubadeks ja kontsertideks. Festivali peakorter, proovi- ja õpitubade ruumid on Tallinna vanalinnas, kontserdid toimuvad Niguliste kirikus ja Tallinna Õpetajate majas.

Festival toob kokku nii noored kammermuusikud kui ka sümfoonilise muusika esitajad. Toimuvad õpitoad (varajane muusika, improvisatsioon, keelpilliansambel ja teater), mis annavad võimaluse avardada oma arusaamist erinevatest muusikaliikidest nii juba muusikat õppivatel noortel kui ka neil, kes ei õpi muusikat süvendatult. Festivali orkester on tänaseks komplekteeritud ja keelpilliansambli töötuba täis.

Noortel on võimalus registreeruda veel 10. augustini teatri, varajase muusika ja muusikalise improvisatsiooni õpitubadesse. Samuti kestab virtuaalne kammermuusikakonkurss.

Igas eas huvilisi ja toetajaid oodatakse erinevate programmidega kontsertidele Tallinna Õpetajate majas 28. augustil kell 19 ja Niguliste kirikus 29. ja 30. augustil kell 18.

“Meie eesmärk on väärtustada laste ja noorte huvi klassikalise muusika vastu, edendada muusikaharidust ja innustada eelkõige koosmusitseerimist,” ütleb festivali peakorraldaja Siiri Siimer.

Vaata ka: krattfestival.ee

Tagasi