Muusikauudised

Ilmus Mart Jaansoni raamat "Eesti muusika 100 aastat"

Tartu Linnamuuseumis toimub reedel, 16. novembril kell 16 Mart Jaansoni raamatu "Eesti muusika 100 aastat" esitlus. Raamatusarja EV100 kuuluva teose esitlusel vestleb autoriga raamatu toimetaja ja ajakirja Muusika peatoimetaja Ia Remmel.

Eestlaste kujunemisel rahvuseks, rahvuse püüdlustes iseseisva riigi poole ja selle riigi rahvusvahelise tuntuse omandamisel on tähtsat rolli mänginud muusika. Raamatu autor on võtnud ülesandeks pakkuda lugejale sissevaate eesti muusikasse, mida on loodud, esitatud ja kuulatud läbi Eesti Vabariigi 100-aastase eksistentsi. See žanripõhisena korraldatud, peamiselt heliloojakeskne sissevaade lähtub autori teadmistest ja eelistustest ning etteantud mahust, olles sellisena paratamatult ebatäielik. Kui aga lugeja pärast raamatu sulgemist tunneb, et temas on tärganud huvi eesti muusika varakambriga põhjalikumalt tutvuda, loeb autor oma ülesande täidetuks.

EV100 raamatusari toob lugejateni 44 Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud teost, avades riigi viimase sajandi arengulugu. Raamatute kirjastaja on Post Factum.

Vaata ka: https://kirjastus.postimees.ee/eesti-muusika-100-aastat/

Tagasi