Muusikauudised

1. oktoobril on Rahvusvaheline muusikapäevEesti Muusikanõukogu eestvedamisel toimub ühe päeva jooksul ühtekokku 170 tasuta kontserti 80 linnas ja asulas üle Eesti. Klassika, džäss- ja pärimusmuusika kõlab eriilmelistes paikades: näiteks kaubanduskeskustes, ühistranspordis, ametiasutustes, koolides ja lasteaedades, rahvamajades, kirikutes ning militaarüksustes. Kuulata saab nii Eesti tippkollektiive, -interpreete kui ka oma muusikutee alguses olevaid talente.

Eriprogramm „Igal lapsel oma pill“ eriprogramm toob suure publikuni oma instrumenti mängivad lapsed ja noored muusikakoolidest, kultuuri- ja noortekeskustest, koolidest ning lasteaedadest ning on ühtlasi lõppakordiks 2015.–2018. aastani toimunud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud heategevuslikule algatusele, mille toel on lastele kingitud üle 2700 pilli.

„Kõlame kaasa” lisaprogramis saavad aga osaleda kõik, kes soovivad ise rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks avaliku prii sissepääsuga kontserdi korraldada.

Muusikapäeva kontserdiprogramm jätkab Eesti muusikute tutvustamist maailmalinnades, pakkudes kodumaistele kontsertidele lisaks muusikaelamusi Lätis, Austrias, Saksamaal, Venemaal ning Hollandis. Muusikapäeva väliskontserdid saavad teoks koostöös kohalike saatkondade ja kultuuriseltsidega. Sopran Maris Liloson ja bariton René Soom koos pianist Siim Selisega annavad kontserdi küll Eestis Valga raudteejaamas, kuid lisaks sellele võtavad ette väljasõidu Lätti ning esinevad Valka Alko 1000 kaupluses. Viini muuseumis Mozarthausis astub üles Viini muusika- ja kunstiülikoolis tudeeriv pianist Aleksandra Kamenskaja. Berliinis Mendelssohn-Remise muuseumis esinevad tšellist Marcel Johannes Kits ja pianist Rasmus Andreas Raide. Peterburi kontsert leiab aset Püha Katariina Luteri kirikus Vassili saarel, kus esineb Duo ObSolute (oboemängija Riivo Kallasmaa ja sopran Jaanika Kuusik) koos Doris Hallmägiga elektroonikal. Rotterdamis Goethe instituudis on võimalik kuulata sopranit Maria Valdmaad, kes esineb koos sealsete kolleegidega ansambel Aleida koosseisus, kus tema vokaali saadab ansambel vioola, flöödi ja harfi instrumentide koosluses.

Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga Tallinna Lennujaamas, kus Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad, sündmusest teeb otseülekande Eesti Televisioon algusega kell 20. Tseremoonia kunstiline juht on Kristjan Hallik ja lavastaja Robert Annus.


Vaata ka: http://muusikapäev.ee/

Tagasi