Muusikauudised

TAFF Clubi hooaja lõpukontserdil kõlab rütmiline kooriteos Kalevipoja ainetel


Raivo Tafenau, Siim Aimla

   NUKU koor

TAFF Clubi kuuenda hooaja lõpetab 19. aprillil Siim Aimla kontsert sarjas Persona. Selle esimene pool on sissevaade tuleva suve kontsertetendusse „Kalevipoeg“, mille muusika on Siim Aimlalt, NUKU koorile on selle lavastanud ja koori juhatab Reeda Toots. „See on Kalevipoja laulumäng, rütmika ja harmoonia poolest džässi poole kaldu koorimuusika,“ avab Siim Aimla pisut suvel koori ja bändi poolt Kõmsi rahvamajas etendatavat tükki.

Nukuteatri juurest 2010. aastal tuule tiibadesse saanud ja nüüd iseseisvalt tegutsev NUKU koor püüdleb teatraalse koorimuusika esituse poole. Siim Aimla rütmilist koorimuusikat on NUKU koor esitanud enamusel oma kontsertidest ja konkurssidest nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Kreutzwaldi kirja pandud „Kalevipoja" tekstidele loodud muusikaga mõtestavad koorilauljad müütilist kangelast lahti.
Kontserdi teises pooles kuuleb džässmuusikat Aimla-Tafenau kvintetilt. Siim Aimla sõnul on neil Raivo Tafenauga džässis sarnane maitse ja nüüdseks ka pikk koosmusitseerimise ajalugu. Oodata on helget ja õnnelikuks tegevat muusikaõhtut.
2011. aasta Eesti Muusikuks valitud Siim Aimla on õppinud klarnetit ja koorijuhtimist Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusikaakadeemias. Saksofoni õppis aastatel 1995–2004 Helsingis ja Reykjavikis. Praegu õpetab ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Lisaks džässiloomingule ja arranžeeringutele on ta loonud ka hulgaliselt koorimuusikat.
Kontsert Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis algab 19. aprillil kell 20.

Lisainfo:
www.filharmoonia.ee
https://www.facebook.com/events/1945159765495732/

Tagasi