Muusikauudised

URR - U: Rahvusringhäälingus. EESTI 2


Foto: Laura Arum-Lääts
  Maailm on muutumises ning mõnede arvates rahvuslik kuuluvus ei määra tänapäeval enam kuigi palju. Kas eesti muusikast ongi mõtet enam juttu teha? ON! U: fookuses on seekord eesti (taustaga) heliloojad ning nende looming aastatest 2014–2017. Kontserdil kõlavad esiettekandes Páll Ragnar Pálssoni ja Tatjana Kozlova-Johannese uued teosed, samuti kahe tunnustatud noorema põlvkonna helilooja - Marianna Liiki ja Elis Vesiku muusika viimastest aastatest.

Nagu URR kontsertidel tavaks, avavad U: liikmed Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannes kontserdi teemat, tutvustavad heliloojaid ning esitamisele tulevaid teoseid.

Ansambel U kontsert leiab aset 12. detsembril kell 19 ERRi 1. Stuudios. Kontsert toimub koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi toetusel. Kontserdist toimub otseülekanne Klassikaraadio eetris.

Kavas:
Páll Ragnar Pállson “Lucidity” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja klaverile (2017, esiettekanne)
Tatjana Kozlova-Johannes “Nurgad” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele, klaverile ja elektrikitarridele (2017, esiettekanne)
Marianna Liik “Ebakorrapärane pärl III” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja klaverile (2014)
Elis Vesik “To Become a Tree” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja klaverile (2016)

Ansambel U: on hetkel kõige aktiivsem ning tunnustatum nüüdismuusika ansambel Eestis ning on väga hinnatud oma põneva kõlapildi ning väljakutsuvate kavade poolest. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Euroopas, Brasiilias ja USA-s. 2016 aastal esines U: esimese eesti ansamblina mainekal Veneetsia muusikabiennaalil. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita. “URR” on ansambel U: 2013. aastal algatatud kontserdisari, kus U: tutvustab erinevaid olulisi teemasid nüüdismuusikas.

Vaata ka: U:

Tagasi