Muusikauudised

Jaan Räätsa 85. sünnipäeva tähistatakse Moskvas

Helilooja ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitprofessori Jaan Räätsa  85. aasta juubelit tähistatakse Moskvas suurejooneliselt kolme kontserdiga, milles osalevad muuhulgas EMTA  professorid ja noored interpreedid Eestist.

13. novembril toimub Moskva konservatooriumis Jaan Räätsa loomingu õhtu, kus esinevad Tallinna Klaveriduo (Nata-Ly Sakkos, Toivo Peäske) ning klaveriduo Argo Jentson – Arko Narits. Kavas Jaan Räätsa ja Tatjana Tšudova looming.

14. novembril toimub Moskva Heliloojate Majas 39. rahvusvahelise kaasaegse muusika festivali „Moskva sügis“ raames kontsert „Jaan Rääts 85“ juubilari ja tema õpilaste loomingust. Kavas Jaan Räätsa „Marginaalid“ kahele klaverile, „Mängud“ kaheksale käele, Sekstett kahele klaverile ja keelpillikvartetile, Raimo Kangro „Display II. Mozarti portree“ ning Erkki-Sven Tüüri Sonatiin kahele klaverile. Esitajateks Tallinna Klaveriduo (Nata-Ly Sakkos, Toivo Peäske), Petro Duett (Anastasia Rogaljova, Dmitri Petrov), klaveriduo Argo Jentson – Arko Narits ja keelpillikvartett „Студия новой музыки“.

15. novembril toimub Jaan Räätsa loomingule pühendatud õhtu Moskva Arhitektide Majas, kus esinevad taas Tallinna Klaveriduo ning Argo & Arko Klaveriduo. Lisaks Räätsale on kavas Rudolf Tobias, Heino Eller, Franz Schubert ja Sergei Rahmaminov.
  
Praeguste plaanide kohaselt on kohal maestro ka ise. Moskvas on programmi peaorganisaator professor Ljudmila Ossipova. Eesti poolt juhib programmi pianist ja EMTA professor Nata-Ly Sakkos.  

Vaata ka:
http://www.mosconsv.ru/ru/concert.aspx?id=153170   
http://союзмосковскихкомпозиторов.рф/mo/moxxxix/flyer2017.pdf
http://domarch.info/events/700/

Tagasi