Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liit alustab uut hooaega

1. septembril alustab Eesti Interpreetide Liit 16. kontserdihooaega. Avakontserdil, mis leiab aset Mustpeade majas kell 19, astub üles Eesti noorema põlvkonna tuntumaid pianiste Sten Lassmann. Kontserdil kõlavad Ludwig van Beethoveni klaveriloomingu tähtsaimate ja tuntuimate teoste hulka kuuluvad „Eroica-variatsioonid“ ja sonaat „Appassionata“, mis loovad silla klassikalise ja romantilise esteetika vahele. Viimast peetakse oluliseks verstapostiks klahvpillimuusika ajaloos ja on kahtlemata Beethoveni üks ulatuslikumaid ja tehniliselt nõudlikumaid sonaate. Sama kava kõlab ka 5. septembril kell 17.30 Kiviõli Kunstide Koolis.

Sten Lassmann, kes on saanud suure tähelepanu osaliseks nii kodu- kui ka välismaal, on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ning õppinud lisaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale ka Pariisi Konservatooriumis ning Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias. Ta on esinenud mitmetes mainekates kontserdisaalides, alates Londonist ja lõpetades Pekingiga. Lassmann on tegev solisti, kammermuusiku ja pedagoogina.  

Lisaks mahub Interpreetide Liidu uude hooaega veel palju põnevaid ja kuulamist väärivaid kontserte. Üles astuvad nii solistid kui ka kammerkoosseisud Eesti parimate interpreetide osalusel. Kontserdid toimuvad nii Tallinna erinevates kontserdisaalides kui ka väiksemates kohtades üle Eesti. Veebruaris saab Estonia kontsertsaalis teoks Eesti Vabariigi 100 sünnipäevale pühendatud klaverimuusika festival „Virmalised”. Lisaks toimuvad kogu hooaja vältel kord kuus Estonia kontserdisaalis kammermuusika kontserdid, mis kannavad alapealkirja „Peterburi sillad“. 9 kontserti toovad publikuni ajalooliselt olulise kultuurikantsi ja meile lähima maailmalinna Peterburi hõngu. Sarja esimesel kontserdil 20. septembril esinevad Euroopa kõrgkoolides õppinud noored eesti interpreedid Triin Ruubel (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Marcel Johannes Kits (tšello), Kärt Ruubel (klaver) ning Henry-David Varema (tšello).

Vaata ka: Eesti Interpreetide Liit

Tagasi