Muusikauudised

Kammerkoor Head Ööd, Vend alustab juubelihooaegaKammerkoor Head Ööd, Vend alustab oma 10. hooaega Eesti rahvamuusikast inspireeritud kontsertidega Lõuna-Eestis. Kontserdid toimuvad 19. augustil Tõrva kirik-kammersaalis ning 20. augustil Treski Küünis Setomaal.

Kontsertidel kõlavad valdavalt regilaulude ja vaimulike rahvaviiside seaded Eesti koorimuusika heliloojate sulest. Esitusele tulevad Aleksander Kunileidi, Cyrillus Kreegi ja Mart Saare teosed, samuti on kavas kummardus Veljo Tormisele: kõlab valik kuueosalisest tsüklist „Unustatud rahvad“, mida peetakse Tormise kooriloomingu üheks tippteoseks. Mõlemal päeval esitatakse ka Pärt Uusbergi tsüklit „Lapsepõlves lauldud laulud“.

„Eestimaise kava valisime kontsertide toimumise aja pärast, milleks on taasiseseisvumispäeva nädalavahetus,“ sõnas koori dirigent Pärt Uusberg. „Meid kutsuti esinema Treski küüni suvekontsertide sarja raames ning kuna me seetõttu Lõuna-Eestisse läheme, otsustasime anda ka teise kontserdi kaunis Tõrva linnas.“

Kontsertide algus on Tõrvas kell 18 ning Treski küünis Setumaal kell 17.

Lõuna-Eesti kontsertidele lisaks on kooril juubelihooajal plaanis ka teisi põnevaid ülesastumisi. „Märtsis emakeelepäeva paiku on plaanis vast et üks põnevamaid projekte – nimelt uudisloomingu kontserdid, kus esitame kümne Eesti helilooja uudisteoseid. Suvel saab aga tulla Raplasse kuulama koori juubelikontserti,“ sõnas Uusberg. Plaanis on ka kontserdid hingedepäeva ning jõulude paiku.

Kammerkoor Head Ööd, Vend on tegutsenud alates 2008. aastast ning on Eesti koorimaastikul leidnud tunnustust omanäolise kõla eest. Koor on võtnud edukalt osa rahvusvahelistest konkurssidest, millest edukamaks saavutuseks on rahvusvahelise koorikonkursi Tallinn 2013 Grand Prix. Salvestatud on kolm plaati, millest viimane – Pärt Uusbergi autoriplaat „Õhtu ilu“ – ilmus 2016. aastal.

Tagasi