Muusikauudised

Endrik Üksvärav osaleb solistina Tokios La Folle Journée festivalil

Laupäeval, 6. mail kell 13.30 toimub festivali La Folle Journée raames Tokio International Forumis kontsert, kus solistina astub üles tenor Endrik Üksvärav. Kontserdil on kavas Artur Honeggeri dramaatiline psalm „Kuningas Taavet“  solistidele, jutustajale, näitlejale, koorile ja orkestrile. Teose kannavad Daniel Reussi juhatusel ette Üksvärava kõrval solistid Lucie Chartin (sopran), Marianne Beate Kielland  (metsosopran), Ensemble Vocal de Lausanne ja Sinfonia Varsovia.

Tänavune La Folle Journée festival Jaapanis toimub 4.–6. mail ja kannab alapealkirja „Tants“ („La Danse”). La Folle Journée on üks suurimaid sealseid klassikalise muusika sündmusi, kus külastajaid on kokku üle miljoni inimese. Festival sai alguse 1995. aastal Prantsusmaal Nante´is.
Jaapanis toimub festival 2005. aastast.

Tenor ja dirigent Endrik Üksvärav on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal (magistrikraad 2011) ning õppinud lisaks trompetit ja metsasarve. 2010. aasta sügisel pani ta aluse kammerkoorile Collegium Musicale. 2011 osales ta Leipzigis Peter Kooij juhendatud J. S. Bachi laulmise meistrikursusel ja 2012 Peter Kooij juhitud J. S. Bachi passioonide laulmise meistrikursusel. 2012. aasta sügisel alustas ta õpinguid Haagi Kuninglikus Konservatooriumis vanamuusikaosakonnas laulu erialal ja jätkas 2014magistriõppes. Tema õppejõududeks olid tunnustatud lauljad Peter Kooij, Michael Chance ja Jill Feldmann. Viimase kolme aasta jooksul on Endrik Üksvärav astunud regulaarselt solistina üles nii Eestis kui Hollandis, sh osales ta solistina Arvo Pärdi-Robert Wilsoni suurprojektis „Aadama Passioon“. Lauljana on ta teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Franz Brüggen, Daniel Reuss, Tõnu Kaljuste, Paul Hillier, Jos van Veldhoven, Peter Dijkstre, Peter van Heyghen, Hidemi Suzuki, Tan Dun, Simon Carrington jt.

Vaata ka: La Folle Journée

Tagasi