Muusikauudised

Uue Tänava Orkestri esituses tuleb esiettekandele Rasmus Puuri uudisteos

6. märtsil kell 19 astub Kaspar Männi juhatusel juba kaheksandat korda publiku ette Uue Tänava Orkester. Orkestri ees soleerivad sel korral kaks andekat noort interpreeti – tšellist Theodor Sink ja Poola päritolu harfimängija Klara Wośkowiak. Wośkowiaki esituses kõlab Alberto Ginastera Kontsert harfile ja orkestrile, samuti on kavas Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr. 8 F-duur ning esiettekandena kõlab Rasmus Puuri spetsiaalselt Uue Tänava Orkestrile ja Theodor Singile kirjutatud teos „Pluribus e unum“.

Poola harfimängija Klara Wośkowiak on mitme Euroopa konkursi laureaat ning üks oma põlvkonna silmapaistvamaid harfimängijaid. Klara on osalenud mitmete orkestrite töös ning soleerinud näiteks Yeodo Noorte Sümfooniaorkestri, Poola-Saksa Noorte Filharmooniaorkestri ja Poola Noorte Filharmooniaorkestri ees. Hiljuti lõpetas ta magistrikraadiga Lausanne’i Konservatooriumi, lisaks on Klara õppinud Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias ning Pariisi Konservatooriumis. Just viimases ristusid Klara teed Uue Tänava Orkestri dirigendi Kaspar Männiga. „Õppisime Klaraga mõned aastad tagasi koos Pariisis ja umbes siis tekkis ka idee, et kunagi võiks kindlasti koos musitseerida,“ räägib dirigent. „Kui Uue Tänava Orkester eelmisel aastal hoo sisse sai, oli selge, et on aeg Klara Eestisse kutsuda. Argentiina helilooja Alberto Ginastera harfikontserdi mängimise idee oli Klaral kohe varrukast võtta.“

Mitmekülgne interpreet Theodor Sink on nõutud nii solisti, kammermuusiku, kui ka orkestrandina. Ta on pälvinud laureaaditiitleid nii kodu,- kui välismaal. Solistina on Theodor teinud tihedalt koostööd Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri ning hiljuti Hollandis Amsterdami Concertgebouws aset leidnud kontsertil ka UvA Jan Pieterszoon Sweelinck orkestriga. Ta on esinenud mitmel pool Euroopas ja Venemaal. Theodor Sink on õppinud tšellot Leho Karini ning Henry-David Varema juhendamisel, samuti Marko Ylöneni tšelloklassis Sibeliuse akadeemias.

Uue Tänava Orkester alustas tegevust 2016. aasta ning orkestri tuumiku moodustavad valdavalt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli tudengid ja vilistlased. Orkestri kunstiline juht ja eestvedaja on dirigent Kaspar Mänd. Orkestri esimeseks eesmärgiks on esitada kõik Ludwig van Beethoveni üheksa sümfooniat.

Sündmus Facebookis

Tagasi