Muusikauudised

Noorte Heliloojate Labor Kevad 2016: TREFFPUNKT Sinilind

Treffpunkt on interdistsiplinaarne nüüdisloomingu sündmus, kus omavahel on läbi põimunud ümarlaud ja audiovisuaalne kontsert noorte uudisloominguga. Sündmus leiab aset 9. juunil algusega kell 17.30 Tallinnas kohvik-kinos Sinilind. Treffpunkti mõtteks on kolme kõrgema haridusasutuse heli- ja audiovisuaalse loomingu õppurite ja konkursil auhinnatud koolinoorte vabas õhkkonnas suhltemiskeskkonna pakkumine koos publikuga.

Tallinna Ülikoolis endise Kunstide Instituudi muusika osakonna (nüüdsest BFM) poolt KIMP festivali raames asutatud kontserdisari Noorte Heliloojate Labor (NHL) sai alguse 2013. aastal. Sel aastal toimub NHL koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni osakonna ja elektronmuusika stuudioga ning lisaks ka Tartu Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooliga. Treffpunkti poeetiliseks alapealkirjaks on „Sädelevad teemandid“, mis viitab otsapidi Digitaalse heliloomingu konkursi Grand Prix’ võitja Charlie Karnioli loomingule, teisalt aga sellele, et kõik tutvustatud teosed ongi lihvitud vääriskivid.

Ettekandele tulevad EMTA kompositsiooniosakonna ja elektronmuusika stuudio ning Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli (üli)õpilaste audio(visuaalne) (uudis)looming, TLÜ BFMi kursuse Muusikalise kompositsiooni alused uudislooming, TLÜ BFMi 3. Digitaalse heliloomingu konkursi võitjate looming, TLÜ BFMi kursuse Helidisain lühifilmihelindus ning TLÜ BFMi muusikaõpetaja magistrandi Olga Savkina lühifilm TLÜ BFMi muusika bakalaureuse lõpetaja ja „Eesti laulu“ 2016 poolfinalisti Joonas Alvre muusikaga.

Õhtu moderaator on Joonas Hellermaa ning initsiaator ja peakorraldja Gerhard Lock.

Vaata ka: Noorte Heliloojate Labor

Tagasi