Muusikauudised

„Lossimuusika“ esitleb: Mari-Liis Päkk, Mari-Liis Uibo, Jason Calloway, Andres Uibo

Selle aasta viimasel „Lossimuusika“ kontserdisarja jõulukontserdil astuvad üles viiuldajad Mari-Liis Uibo ja Mari-Liis Päkk (Eesti/USA), tšellist Jason Calloway (USA) ja organist Andres Uibo. Kontsert leib aset 27. detsembril kell 17 Kadrioru Kunstimuuseumis. Ettekandele tuleb Antonín Dvořáki „Bagatellid“ op. 47 kahele viiulile, tšellole ja harmooniumile (positiivorelile), Johan Halvorseni „Passacaglia g-moll Händeli teemal“ viiulile ja tšellole, Andres Uibo „Ave Maria“ viiulile, tšellole ja orelile, Johann Sebastian Bachi Sonaat viiulile ja basso continuole G-duur BWV 1021 ning Georg Friedrich Händeli Triosonaat g-moll op. 2 nr. 5 g-moll.

Ameerika Ühendriikides elav ja tegevmuusikuna tegutsev Mari-Liis Päkk on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Mare Teearu juhendamisel. Edasised õpingud jätkusid USA-s, esmalt Dallases Southern Methodist Univeristy’s (Texas) ning seejärel Philadelphias Temple University’s, kus omandas 2008. aastal magistrikraadi professor Eduard Schmiederi viiuliklassis. Alates 2006. aastast on Mari-Liis olnud Eduard Schmiederi juhitava kammerorkestri iPalpiti Orchestra of International Laureates liige. Ta on esinenud Austrias, Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Baltimaades ja Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos. Koostöös abikaasa ja tšellist Jason Callowayga on ta mitmetel kontserdilavadel USA-s esitanud kaasaegset repertuaari viiulile ja tšellole (Xenakis, Hosakawa, Pintcher, Jolas jne) ning toonud esmaettekandele mitmete kaasaegsete heliloojate esmaesitusi.  
Mari-Liis Päkk

„Lossimuusika“ on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda nii nõudlikule kuulajale kui ka lihtsalt huvilisele klassikalist kammermuusikat 18.—20. sajandist Kadrioru lossi barokses peasaalis. „Lossimuusika“ kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu, korraldajateks Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga.

Vaata ka: Lossimuusika

Tagasi