Muusikauudised

Aasta Muusik 2015 on helilooja Tõnu Kõrvits


  Tõnu Kõrvits
  Foto: Kaupo Kikkas
 
Eesti Rahvusringhäälingu  muusikatoimetajad valisid Tõnu Kõrvitsa Aasta muusikuks kauni ja vaimseid väärtusi hoidva muusika eest. Tiitel antakse laureaadile üle täna, 11. detsembril kell 19 Tallinnas Mustpeade majas helilooja autorikontserdil „Portree“.

Aasta muusiku tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud viljakat koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga. Tõnu Kõrvits (1969) õppis Eesti Muusikaakadeemias Raimo Kangro ja professor Jaan Räätsa juhendamisel ning täiendas end meistrikursustel välismaal. 1990ndatest aastatest peale on Tõnu Kõrvits üks juhtivaid Eesti heliloojaid, kelle teosed kõlavad Eesti tähtsaimate muusikakollektiivide repertuaaris.


 
Tõnu Kõrvitsa loomingut iseloomustab romantiline, lüüriline ja värvirohke helikeel. Olulisel kohal on tema teostes fantaasiarikkad looduskujundid ja Eesti rahvamuusika ürgsed kõlad. Kõrvitsa muusika kõlab aina rohkem välismaal mainekate kooride ja orkestrite esituses ning tema teoseid on jäädvustatud paljudele heliplaatidele. Tõnu Kõrvitsa helitöödest on tuntuim Eesti rahvamuusikal rajanev koori- ja orkestriteos „Kreegi vihik”. Tänavu sügisel sai esiettekande Tõnu Kõrvitsa uus suurteos "Lageda laulud”.

Allikas: ERR

Tagasi