Muusikauudised

Mihkel Polli uus sooloplaat

Eile, 7. detsembril esitles pianist Mihkel Poll Mustpeade majas oma uut sooloplaati, mille on välja andnud poola plaadifirma DUX käesoleva aasta augustis. Plaadil kõlavad George Enescu Klaverisonaat Fis-moll op. 24 nr. 1, Béla Bartóki Süit „Vabas õhus“ („Szabadban“) Sz. 81, BB 89, Erkki-Sven Tüüri Klaverisonaat ja klaveripalad „Mõeldes Hiiumaast“, „Kristiinale“, „Short Meeting of Dark and Light“ ja „Mida nägin mäetipule jõudes“ ning Tõnu Kõrvitsa Mihkel Pollile pühendatud pala „Hümn nähtamatule tuulekandlele“. Plaadi kaanekujunduse fotod on teinud Kaupo Kikkas.

Tegemist on Polli teise soolopaadiga, esimene plaat „20th Century Piano“ Maurice Raveli, Dmitri Šostakovitši, Aleksandr Mossolovi, György Ligeti ja Helena Tulve muusikaga ilmus 2009. aastal plaadifrima poolt Ondine.

Mihkel Polli sooloplaat on peagi müügil Tallinna ja Tartu Kaubamajas ning plaadimüügikohtades üle Eesti, lisaks ilmub plaat Spotify ja iTunes’i striimikeskkondades.

Mihkel Poll on õppinud klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis professor Ivari Ilja ja Maigi Pakri juures, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja klaveriklassis ning Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis professor Ronan O’Hora juhendamisel. Hetkel õpib ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris professor Ivari Ilja juures. Mihkel on osa võtnud ka mitmetest meistrikursustest (Paul Lewis, Angela Hewitt, Peter Donohue, Vera Gornostajeva, Pavel Nersessian, Walter Blankenheim, Erik. T. Tawastsjerna ja Hui-Ying Liu-Tawastsjerna) ning osalenud edukalt paljudel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel. Ta on esinenud mitmel pool Euroopas, Venemaal ja USA-s. Mihkel Poll on Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2013) ja Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2004) laureaat.

Vaata ka: Mihkel Polli koduleht, DUX

Tagasi