Muusikauudised

Resonabilise kontsert „rePRESSIOON III“


Resonabilis
Foto: Mait Jüriado

  Üks omanäolisemaid nüüdismuusika ansambleid Resonabilis koosseisus Iris Oja (hääl), Kristi Mühling (kannel), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello) annab kolmanda kontserdi sarjast „rePRESSIOON“ 5. detsembril kell 17 Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis. Kontserdi kavas on mitmed sel aastal valminud teoste esiettekanded, mille autoriteks on heliloojad Eestist, Iirimaalt, Ukrainast ja Lõuna-Aafrika Vabariigist.
 

Esmaettekandena kõlavad John Buckley (Iirimaa) „Kaks haikut” soolokandlele, Ludmila Samodaieva (Ukraina) „Im Frueling” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (tekst: Georg Takl), Michael Blake’i (Lõuna-Aafrika Vabariik) „... only the song of the birds“ häälele, flöödile, kandlele ja tšellole ning Robert Jürjendali „EGO” flöödile, kandlele ja tšellole (tekst: John McLaughlin). Lisaks on kavas ka soome helilooja Jukka Tiensuu 1975. aastal valminud teos „Rubato“ mistahes ansamblile.

Kontserdi pealkiri „rePRESSIOON" tähendab surveavaldust, mida ansambel avaldab nii endale kui heliloojatele, et laiendada veelgi Resonabilise repertuaari.

Ansambel Resonabilis (resonabilis ld.k – helisev) on asutatud 2002. aastal Tarmo Johannese ja Kristi Mühlingu eestvedamisel. Ansambli unikaalse koosseisu keskmes on eesti kromaatiline kannel, millele lisanduvad hääl, flööt, tšello ning vajadusel veel muud pillid. Maailmas on vähe rahvusliku päritoluga pille, mille kõla ja mänguvõimalused põimuks klassikaliste instrumentidega nii hästi kui eesti kandlel. Nii kandle kõla kui Resonabilise paindlikud tämbrivõimalused on paelunud mitmeid heliloojaid nii Eestis kui välismaal.

Tagasi