Muusikauudised

Nädalavahetusel tuleb kammerkoori Head Ööd, Vend esituses esiettekandele Pärt Uusbergi uus kooriteosEeloleval nädalavahetusel ning järgmisel neljapäeval esitab kammerkoor Head Ööd, Vend Tartu, Rapla ja Tallinna kirikutes oma traditsiooniliste hingedeaja kontsertide raames Pärt Uusbergi kooriteoseid autori enda juhatusel. Esiettekandele tuleb teos „Te parem kuulake, kuis vaikus laulab…“, mis on ühtlasi kontserdi nimilugu.

Helilooja sõnul on tegemist tema viienda autoriõhtuga, mille tuumaks on kontserdi nimiteos, mille pealkiri pärineb Andres Ehini luuletusest: „Selles teoses olen kasutanud kokku kuue erineva luuletaja tekste, kes kõik on minu jaoks kaunilt väljendanud seda, mis minul viimasel ajal hingel on olnud.“

Autoriõhtud toimuvad 14. novembril kell 19 Tartu Pauluse kirikus, 15. novembril kell 18 Rapla kirikus ning 19. novembril Tallinna Toomkirikus. Kontserdi pilet on 5 eurot, mis on müügil kontserdipaikades.
Kammerkoor Head Ööd, Vend nimetati 2013. aastal Eesti Kooriühingu poolt aasta kooriks ning samuti valiti aasta kooriplaadiks koori värskeim heliplaat „Õhtul“. Kammerkoor Head Ööd, Vend on leidnud koorimaastikul tunnustust omanäolise kõla eest. Koori dirigendiks on Pärt Uusberg.

Vaata ka:
Head Ööd, Vend
Facebook

Tagasi